Jakie baterie łazienkowe będą pasować do twojej łazienki?

bateria lazienkowa

 

Wybór baterii łazienkowych tylko pozornie jest sprawą prostą. W praktyce okazuje się, że nie wystarczy iść do sklepu i pokazać palcem tę, która wydaje się najładniejsza. Najładniejsza wcale nie znaczy najlepsza.

 

Czy można mówić o tym, że jedne baterie do wanny są lepsze a drugie gorsze? Z pewnością jest kilka szczegółów, które mogą świadczyć o jakości, jednak kluczową sprawą jest dobranie baterii tak, by wygodnie z nich korzystać, oraz by pasowały wizualnie do wystroju łazienki.

Generalna zasada głosi, że nie ma nic lepszego niż komplet. Jeśli nad wanną wieszamy baterię w stylu retro, to nad umywalką nie możemy zamontować nowoczesnej baterii podtynkowej. Efekt w najlepszym razie będzie komiczny, w najgorszym – kiczowaty. Podobnie nad kanciastą umywalką źle będzie wyglądała bateria o zaokrąglonych kształtach, lepiej postawić na jednolitość wzorów geometrycznych i wybrać pasujące baterie do umywalek. 

Wielkość też nie jest bez znaczenia. Do wyboru mamy zarówno małe, delikatne baterie, jak i te bardziej okazałe. Wyznacznikiem najczęściej jest wielkość umywalki. Nad maleńką duża bateria będzie wyglądała co najmniej dziwnie. I odwrotnie, zamontowanie nad dużą umywalką niewielkiej baterii też będzie dekoracyjnym faux pas. W przypadku wanny i prysznica rzecz nie jest już tak oczywista, nad dużą wanną każda bateria wydaje się mała, dlatego w tym wypadku trzeba trzymać się zasady kompletowania baterii – nad wanną wieszamy baterię w takim samym stylu jak nad umywalką.

Dwa kurki czy jeden uchwyt? Z praktycznego punktu widzenia lepiej sprawdza się to drugie rozwiązanie. Uchwyt pozwala szybko ustawić pożądaną temperaturę wody oraz ciśnienie strumienia. Ponadto, co z pewnością nie jest bez znaczenia, baterie natryskowe z uchwytami zużywają aż o 70% mniej wody, niż baterie dwukurkowe. Jeśli jednak postawimy na baterie retro z dwoma kurkami warto sprawdzić jakość głowic. Najlepszą szczelność i wytrzymałość gwarantują głowice ceramiczne. Ponadto w kranach z takimi głowicami odkręcanie kurków jest znacznie lżejsze niż przy innych rozwiązaniach.

Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu lub generalnego remontu łazienki, można pokusić się o instalację baterii podtynkowej. Taka bateria wygląda bardzo nowocześnie, zajmują mniej miejsca w kabinie prysznicowej i odznaczają się dużą funkcjonalnością. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku awarii konieczne może być skucie fragmentu glazury.   

Coś dla oka, czyli kolor można wybrać praktycznie dowolny, oczywiście pasujący do wystroju łazienki.

Więcej o bateriach łazienkowych można przeczytać na: http://www.kolo.com.pl/aranzacja-lazienki/porady/pozostale/akcesoria-i-baterie/

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież