fbpx

Jaki zlewozmywak wybrać do kuchni?

dodatki do zlewozmywaka

 

Kuchnia to szczególne pomieszczenie w każdym domu. Przygotowujemy tu posiłki i często je spożywamy. Przechowujemy produkty spożywcze, a także myjemy naczynia. Aby pomieszczenie sprostało tym wszystkim zadaniom, musimy je wyposażyć w odpowiednie sprzęty. Jednym z podstawowych elementów, jakich nie może zabraknąć w żadnej kuchni jest zlewozmywak. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą nam wybrać najlepsze z możliwych rozwiązań.

 

Bez zlewozmywaka nie możliwe byłoby zmywanie naczyń, a także przygotowywanie posiłków. Od tego, jaki model wybierzemy zależeć będzie komfort użytkowania kuchni. Oto krótki przewodnik po zlewozmywakach kuchennych, dzięki któremu będziemy wiedzieć, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę.


Materiał wykonania

Najpopularniejsze rodzaje zlewozmywaków to te wykonane ze stali. Są praktyczne, ponieważ dobrze znoszą wysokie temperatury, są także odporne na uszkodzenia oraz silne środki czyszczące. Niestety plamy oraz naloty na ich powierzchni są bardzo dobrze widoczne, przez co trzeba je regularnie myć. Coraz więcej zwolenników zyskują natomiast zlewozmywaki kompozytowe. Wykonane są z żywic poliestrowych oraz włókna szklanego, dlatego są jeszcze wytrzymalsze, niż ich stalowe odpowiedniki. Na ich korzyść przemawia z pewnością również estetyka – kompozytowe zlewozmywaki przypominają bowiem te wykonane z kamienia naturalnego. Zazwyczaj występują w kolorze czarnym oraz piaskowym. Tego typu atrakcyjne zlewozmywaki można znaleźć np. na http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/wyposazenie-kuchenne/zlewozmywaki.html. Ponadto na rynku dostępne są także zlewozmywaki granitowe lub kwarcowe, ale są one bardzo kosztowne.


Liczba komór

Bardzo ważnym aspektem, który będzie miał wpływ na komfort użytkowania zlewozmywaka jest liczba komór. Najpopularniejsze modele mają jedną lub dwie komory, jednak zdarzają się takie, które są wyposażone w tzw. pół komory, czyli dodatkową niewielką komorę. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być podyktowany np. tym jak często gotujemy w domu. Jeśli codziennie przygotowujemy w swojej kuchni dwudaniowy obiad, co wymaga użycia kilku garnków, warto kupić zlewozmywak dwukomorowy. Natomiast jeśli gotujemy sporadycznie, a ponadto wyposażyliśmy kuchnię w zmywarkę, można postawić na zlewozmywak jednokomorowy. W takim przypadku dobrze sprawdzi się także model z ociekaczem, na którym można ustawić suszarkę na naczynia.


Dodatkowe akcesoria

Aby korzystanie ze zlewozmywaka było jeszcze wygodniejsze, warto wybrać model, który posiada dodatkowe akcesoria. Są to np. specjalne nakładki do krojenia, które zastępują klasyczne deski. Umieszcza się je nad komorą zlewozmywaka i w ten sposób nie brudząc blatów, można swobodnie siekać warzywa i inne składniki. Innymi tego typu elementami są np. tarki, ociekacze do owoców, czy dozowniki na płyny do mycia naczyń.

Praktyczne wskazówki dotyczące zasad remontowania, można znaleźć w artykule: http://museumspass.eu/Jak-zaplanowac-remont-Sprawdz-o-czym-nie-mozesz-zapomniec.html