Skip to main content


Jaki zlewozmywak wybrać do kuchni?

| tekst sponosowany | Dom

dodatki do zlewozmywaka

 

Kuchnia to szczególne pomieszczenie w każdym domu. Przygotowujemy tu posiłki i często je spożywamy. Przechowujemy produkty spożywcze, a także myjemy naczynia. Aby pomieszczenie sprostało tym wszystkim zadaniom, musimy je wyposażyć w odpowiednie sprzęty. Jednym z podstawowych elementów, jakich nie może zabraknąć w żadnej kuchni jest zlewozmywak. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą nam wybrać najlepsze z możliwych rozwiązań.

 

Bez zlewozmywaka nie możliwe byłoby zmywanie naczyń, a także przygotowywanie posiłków. Od tego, jaki model wybierzemy zależeć będzie komfort użytkowania kuchni. Oto krótki przewodnik po zlewozmywakach kuchennych, dzięki któremu będziemy wiedzieć, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę.


Materiał wykonania

Najpopularniejsze rodzaje zlewozmywaków to te wykonane ze stali. Są praktyczne, ponieważ dobrze znoszą wysokie temperatury, są także odporne na uszkodzenia oraz silne środki czyszczące. Niestety plamy oraz naloty na ich powierzchni są bardzo dobrze widoczne, przez co trzeba je regularnie myć. Coraz więcej zwolenników zyskują natomiast zlewozmywaki kompozytowe. Wykonane są z żywic poliestrowych oraz włókna szklanego, dlatego są jeszcze wytrzymalsze, niż ich stalowe odpowiedniki. Na ich korzyść przemawia z pewnością również estetyka – kompozytowe zlewozmywaki przypominają bowiem te wykonane z kamienia naturalnego. Zazwyczaj występują w kolorze czarnym oraz piaskowym. Tego typu atrakcyjne zlewozmywaki można znaleźć np. na http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/wyposazenie-kuchenne/zlewozmywaki.html. Ponadto na rynku dostępne są także zlewozmywaki granitowe lub kwarcowe, ale są one bardzo kosztowne.


Liczba komór

Bardzo ważnym aspektem, który będzie miał wpływ na komfort użytkowania zlewozmywaka jest liczba komór. Najpopularniejsze modele mają jedną lub dwie komory, jednak zdarzają się takie, które są wyposażone w tzw. pół komory, czyli dodatkową niewielką komorę. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być podyktowany np. tym jak często gotujemy w domu. Jeśli codziennie przygotowujemy w swojej kuchni dwudaniowy obiad, co wymaga użycia kilku garnków, warto kupić zlewozmywak dwukomorowy. Natomiast jeśli gotujemy sporadycznie, a ponadto wyposażyliśmy kuchnię w zmywarkę, można postawić na zlewozmywak jednokomorowy. W takim przypadku dobrze sprawdzi się także model z ociekaczem, na którym można ustawić suszarkę na naczynia.


Dodatkowe akcesoria

Aby korzystanie ze zlewozmywaka było jeszcze wygodniejsze, warto wybrać model, który posiada dodatkowe akcesoria. Są to np. specjalne nakładki do krojenia, które zastępują klasyczne deski. Umieszcza się je nad komorą zlewozmywaka i w ten sposób nie brudząc blatów, można swobodnie siekać warzywa i inne składniki. Innymi tego typu elementami są np. tarki, ociekacze do owoców, czy dozowniki na płyny do mycia naczyń.

Praktyczne wskazówki dotyczące zasad remontowania, można znaleźć w artykule: http://museumspass.eu/Jak-zaplanowac-remont-Sprawdz-o-czym-nie-mozesz-zapomniec.html


Dom

Skuteczność systemu grzewczego w domu zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest prawidłowo działająca pompa centralnego ogrzewania.
Chcemy komfortowo czuć się w jakiejś sytuacji, ubraniach, samochodach. Można to również odnieść do korzystania z sieci Wi-Fi. Zdecydowanie nikt nie marzy o problemach w trakcie przeszukiwania Internetu, przesyłania zdjęć czy bardzo ważnych dokumentów. Dlatego też warto poznać topologię Mesh.
Chłodziarko-zamrażarka to jeden z bazowych sprzętów na wyposażeniu każdej kuchni. Obecnie istnieje wiele różnych opcji do wyboru, ale jedną z najbardziej popularnych marek jest włoski producent SMEG.
Wiosenne porządki często kojarzą się z myciem okien. Ale tak naprawdę ta czynność nie jest wykonywana tylko na pożegnanie zimy. Aby szyby lśniły czystością, warto dbać o nie regularnie i odświeżyć oraz wypolerować je raz na kilka tygodni lub miesięcy – zależnie od potrzeb. Co więcej, nie musi być...
Zadbany dom to oczywiście czysty dom. Jeśli chcesz zadbać o porządek w swoich czterech ścianach, możesz dzisiaj sięgać po nowoczesne środki, dzięki którym sprzątanie będzie nie tylko szybsze, prostsze, ale również zdrowsze dla domowników. Do tych zasługujących na uwagę zalicza się preparaty Nanomax.
Deski bambusowe do krojenia zyskują na popularności wśród miłośników gotowania, którzy cenią sobie trwałość i ekologiczny charakter swoich narzędzi kuchennych.
W dzisiejszych czasach bycie eko stało się bardzo modne i pożądane. Nic więc dziwnego, że również takie trendy przeniosły się na kanwę aranżacji wnętrz. W związku z tym także wśród lamp pojawiło się wiele propozycji, które wpisują się w charakterystykę eko. Do jakich wnętrz warto wybierać tego ro...