Sposoby upinania firan

firany

 

Myślisz o zmianie w wystroju swojego mieszkania, ale nie chcesz wydawać na to fortuny? Fantazyjne drapowania i upięcia firan sprawią, że niewielkim kosztem stworzysz całkiem nowe aranżacje swoich okien.

Na początek kilka podstawowych zasad. Upięcia i drapowania firanek nie pasują do każdego stylu. Najlepiej sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, retro i francuskich. Poza tym tego rodzaju aranżacje okienne powodują mniejszą przepuszczalność światła i optycznie zmniejszają pomieszczenie, dlatego właściciele zaciemnionych lub ciasnych wnętrz powinni pomyśleć raczej o prostszej dekoracji okiennej. Pamiętajmy również o umiarze. Jeśli decydujemy się na upięcie zasłon, postawmy na proste, gładkie firany. I odwrotnie. Dla bajecznie udrapowanych firan zasłony powinny stanowić jedynie subtelne tło.

Klepsydry i kokony

Istnieje kilka popularnych sposobów upinania firan okiennych. Pierwszy z nich to tzw. klepsydra. Spinamy firanę w równej odległości od spodu i góry, a wiec mniej więcej pośrodku. Firany w tym kształcie sprawdzają się zarówno w długości sięgającej do podłogi, jak i znacznie krótszej. Tkanina upięta na wzór kokonu z kolei najlepiej wygląda na firanach sięgających parapetu. Wystarczy zebrać je na samym dole i zostawić w wersji pojedynczej lub symetrycznie – po obu stronach okna. Jeśli chcemy mieć większy dostęp do światła dziennego lub samego okna, powinniśmy zdecydować się na klasyczne rozwiązanie, czyli zebranie firany na bok. W przypadku małego okna wystarczy, jeśli podepniemy firankę tylko na jedną stronę, duże będzie wymagało upięcia symetrycznego.

Marszczenia i asymetrie

Klepsydry, kokony czy upięcia na boki to bezpieczne rozwiązania. Jeśli jednak jesteśmy gotowi na nieco więcej ekstrawagancji, możemy wykorzystać znacznie więcej materiału lub zdecydować się na efektowne marszczenia firan. Kolorowa satyna lub tafta owinięta wokół karnisza albo nachodzące na siebie warstwami tkaniny firanki o różnych teksturach zrobią odpowiednie wrażenie i mocno wyeksponują przestrzeń okienną. Podobnie zadziałają firany z wszytą taśmą marszczącą i wszelkie asymetrie.

Nowoczesne, tanie i modne firanki do pokoju i salonu, firanki do kuchni, firanki na metry, firanki szyte na zamówienie – woalowe i żakardowe w sklepie internetowym https://firaneo.pl/firany

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież