Umywalka - wybór niełatwy

tap 943297 640 (1)

Przy dzisiejszej niezliczonej ilości propozycji produktów łazienkowych, niemal każdy remontujący, czy też urządzający łazienkę długo się zastanawia na jaki rodzaj urządzenia lub materiału się zdecydować.

Niewątpliwie bardzo duży wpływ na funkcjonalność i estetykę łazienki ma umywalka. Inną na pewno wybierzemy do łazienki małej (zwłaszcza w bloku mieszkalnym) inną do większej, typowej dla domków jednorodzinnych.

 

Umywalka w małej łazience

Zacznijmy od łazienki małej. Wiadomo, że w tym wypadku trudno jest montować umywalkę ogromną, zwłaszcza szeroką. Ale co zrobić by i w tym miejscu była funkcjonalna. W sklepach z akcesoriami łazienkowymi dostępne są estetyczne umywalki podłużne, czasem z dodatkowym blatem na bokach, innym razem dobrze komponujące się z podłużną półką idącą wzdłuż ściany. Wydaje się, że jest to najlepszy sposób, zwiększający funkcjonalność. W małych łazienkach najlepiej jest stosować umywalki wiszące z maksymalnie ukrytymi rurami wodociągowym lub kanalizacyjnymi. Półka, w którą ewentualnie wpuszczona zostanie łazienka może być z różnego rodzaju materiałów. Estetycznie wygląda pokryta szkłem, choć ceramika umywalki ciekawie wygląda wpuszczona w zaimpregnowaną drewnianą deskę. Można też kupić umywalki z drewnopodobnym blatem - przykładem może być produkt włoskiej firmy REGIA z serii Plaza Color. Do małej łazienki można zaproponować wąską umywalkę, również włoskiej firmy GALASSIA.

Bardzo interesująco prezentują się okrągłe umywalki nablatowe przypominające nieco salaterki z pionowymi ściankami, na drewnopodobnym blacie. Tu przykładem mogą być umywalki ceramiczne od włoskiego producenta SIMAS.

Umywalki w dużej łazience

Tu mamy zdecydowanie dużo większe możliwości, ponieważ możemy zastosować zarówno umywalki przyścienne, ale i wolnostojące, do których można podejść z każdej strony. Ciekawym przykładem może być wolnostojąca, kwadratowa umywalka z serii Shui włoskiej firmy Ceramica Cielo.

Oczywiście w dużym pomieszczeniu łazienkowym dobrze komponują się umywalki większe.

Tu też mamy większą możliwość wyboru materiału - od typowej ceramiki, poprzez masę kamienną, szkło i metal (na przykład miedź), do litego kamienia. Projektanci coraz częściej rezygnują z tradycyjnej bieli wprowadzając śmiałą kolorystykę, na przykład umywalki ciemnozielone, czarne lub brunatne. Przykładem mogą być szklane umywalki FLOWER. W większym pomieszczeniu łazienkowym sprawdzają się umywalki umieszczone na szafkach.

Wiadomo, ze przy wyborze umywalki i natłoku ofert produktowych łatwo jest teraz o zawrót głowy, ale tu warto jest pomyśleć choćby o tym, jaki kolor lub jaki materiał dostarcza nam największej przyjemności. Niekonieczne musimy kierować się trendami, zwłaszcza sezonowymi.

Artykuł powstał we współpracy z firmą produkującą stelaże podtynkowe – kkpol.com

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież