Skip to main content


Zabezpieczenie przed szkodnikami

| Artykuł sponsorowany | Dom

Jak skutecznie walczyć ze szkodnikami? To tylko z pozoru może wydawać się proste. Niektórzy nieproszeni goście potrafią być bardzo wymagającymi przeciwnikami, a areną zmagań będzie duże przedsiębiorstwo produkcyjne, posiadające ogromne magazyny żywności, sytuacja szybko może wymknąć się spod kontroli.

Czy istnieje skuteczne zabezpieczenie przed szkodnikami?

Z pewnością nie ma złotego środka, który ochroniłby nas, lub naszą firmę przed wszelkim możliwym złem. Na początku warto dobrze poznać rywala. Jakie są najczęstsze szkodniki w polskich firmach? Podobnie jak w przypadku gospodarstw domowych, chodzi tu głównie o karaluchy, owady latające – szerszenie, osy czy komary. Ale niepożądane stworzenia to także myszy czy szczury a nawet roztocza. Wiele zależy od tego z jakim środowiskiem mamy do czynienia. Jedne zwierzątka wybiorą ciemne, suche zakamarki magazynów, z kolei inne będą szukać takich miejsc jak hala rozbioru mięsa czy chłodnia.

Oczywiście, firmy działające w szczególnych branżach – tych mających związek z żywnością – muszą stosować szereg środków bezpieczeństwa, aby niemal do zera zminimalizować ryzyko skolonizowania zakładu.

Zapobieganie lepsze niż walka

Na rynku istnieją wyspecjalizowane firmy, które pomagają przedsiębiorstwom w przeprowadzeniu specjalnego audytu zagrożeń. Chodzi o sprawdzenie podatności zakładu na możliwość wtargnięcia szkodników. Taki audyt to także sposób weryfikacji, czy wdrożone już działania są skuteczne.

Skąd w ogóle wiadomo, jak walczyć ze szkodnikami o mikroskopijnych rozmiarach, w zakładach wielkości kilku boisk piłkarskich? Kluczem do sukcesu jest odpowiednia metoda i zebranie informacji. To, dlatego prowadzi się m.in. obserwacje szkodników, określa potencjalne terytoria, które mogą opanować. Tworzy się plan budynku i instaluje urządzenia monitorujące. Taka obserwacja w czasie rzeczywistym pozwala mieć pełnię wiedzy o rozwoju sytuacji. Całości dopełnia szkolenie personelu i nauka prawidłowych nawyków. Czasem małe niedopatrzenie i błąd ludzki, może zniweczyć trud wielu osób.

Profesjonalne zabezpieczenie przed szkodnikami

Profilaktyka, to także wdrażanie w firmie procesów i systemów z zakresu higieny i bezpieczeństwa. Kluczowe jest skrupulatne prowadzenie dokumentacji, opracowywanie instrukcji utrzymywania pomieszczeń i mechanizmów kontroli.

Zgodnie z obowiązującym prawem, firmy działające w sektorze spożywczym i farmaceutycznym muszą wdrożyć system HACCAP, który jest zbiorem szczegółowych wytycznych związanych z zabezpieczaniem przed szkodnikami https://protect24h.pl/dla-firm/zabezpieczenie-obiektu-przed-szkodnikami/. Warto wiedzieć, że systemu tego nie da się wdrożyć „od ręki”. To złożony proces, a firma, która chce go przejść, musi wykonać szereg działań przygotowawczych, nazywanych dobrymi praktykami higienicznymi.

W profesjonalnej firmie, ewentualne pojawienie się szkodników jest natychmiastowo sygnalizowane, a uruchomione procedury, które opracowane są z wyprzedzeniem, pozwalają na szybką eliminację zagrożenia. 

 


Dom

Skuteczność systemu grzewczego w domu zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest prawidłowo działająca pompa centralnego ogrzewania.
Chcemy komfortowo czuć się w jakiejś sytuacji, ubraniach, samochodach. Można to również odnieść do korzystania z sieci Wi-Fi. Zdecydowanie nikt nie marzy o problemach w trakcie przeszukiwania Internetu, przesyłania zdjęć czy bardzo ważnych dokumentów. Dlatego też warto poznać topologię Mesh.
Chłodziarko-zamrażarka to jeden z bazowych sprzętów na wyposażeniu każdej kuchni. Obecnie istnieje wiele różnych opcji do wyboru, ale jedną z najbardziej popularnych marek jest włoski producent SMEG.
Wiosenne porządki często kojarzą się z myciem okien. Ale tak naprawdę ta czynność nie jest wykonywana tylko na pożegnanie zimy. Aby szyby lśniły czystością, warto dbać o nie regularnie i odświeżyć oraz wypolerować je raz na kilka tygodni lub miesięcy – zależnie od potrzeb. Co więcej, nie musi być...
Zadbany dom to oczywiście czysty dom. Jeśli chcesz zadbać o porządek w swoich czterech ścianach, możesz dzisiaj sięgać po nowoczesne środki, dzięki którym sprzątanie będzie nie tylko szybsze, prostsze, ale również zdrowsze dla domowników. Do tych zasługujących na uwagę zalicza się preparaty Nanomax.
Deski bambusowe do krojenia zyskują na popularności wśród miłośników gotowania, którzy cenią sobie trwałość i ekologiczny charakter swoich narzędzi kuchennych.
W dzisiejszych czasach bycie eko stało się bardzo modne i pożądane. Nic więc dziwnego, że również takie trendy przeniosły się na kanwę aranżacji wnętrz. W związku z tym także wśród lamp pojawiło się wiele propozycji, które wpisują się w charakterystykę eko. Do jakich wnętrz warto wybierać tego ro...