Skip to main content

Zastosowanie siatek metalowych w architekturze i dekoracji wnętrz

| Artykuł sponsorowany | Dom

Siatki metalowe to kategoria produktów o wszechstronnym zastosowaniu. W zależności od ich rodzaju mogą posłużyć jako element konstrukcyjny budynków, zabezpieczenie różnego rodzaju maszyn przemysłowych czy też w procesach filtracji. Wykorzystywane są w niemal każdej branży, w tym między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, spożywczym, rolnictwie, hodowli zwierząt oraz budownictwie. Co ciekawe, wiele siatek metalowych ze względu na swoje walory estetyczne coraz częściej znajduje zastosowanie również w architekturze oraz dekoracji wnętrz! Przedstawiamy, które z nich najlepiej sprawdzą się w roli oryginalnych ozdób.

Blachy perforowane jako elementy elewacji i małej architektury

Jednym z najbardziej uniwersalnych rodzajów siatek metalowych jest siatka perforowana, częściej nazywana blachą perforowaną (https://siatkitkane.com.pl/blachy-perforowane). Ich charakterystyczny, estetyczny wygląd sprawił, że bardzo często stosuje się je jako elementy elewacji budynków prywatnych i komercyjnych, gdzie pełnią nie tylko funkcje ozdobne, ale również praktyczne. Blachy perforowane doskonale wpisują się w nurt współczesnej architektury i styl industrialny, pięknie prezentując się w zestawieniu z betonem, kamieniem czy szkłem. Produkty te chętnie wykorzystywane są również w przemyśle meblarskim – wykonuje się z nich półki, fotele czy osłony oświetlenia oraz budownictwie.

Stalowe siatki powlekane PVC – praktyczna ozdoba wnętrza

Siatki metalowe znajdują zastosowanie również w aranżacji wnętrz. Przykładem mogą być modele stalowe, powlekane PVC (polichlorek winylu), które znajdziesz na stronie https://siatkitkane.com.pl/siatki-stalowe-powlekane-pvc. Produkty te świetnie sprawdzą się w roli oryginalnej dekoracji ścian wewnętrznych w lokalach użyteczności publicznej oraz budynkach prywatnych. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem można uzyskać naprawdę zjawiskowy efekt. Dodatkowo siatki powlekane PVC mogą posłużyć również jako zabezpieczenie przed owadami!

Tkana metalowa siatka dekoracyjna w aranżacji wnętrz

W nowoczesny i industrialny styl aranżacyjny doskonale wpisują się także tkane metalowe siatki dekoracyjne (https://siatkitkane.com.pl/). Pięknie prezentować się będą na ścianach, posłużyć mogą również jako boczne ściany regałów czy dodatkowe półki. Dzięki zastosowanemu do ich produkcji drutowi, cechują się wysoką wytrzymałością, dlatego też z powodzeniem powiesisz na nich ramki ze zdjęciami, kwiaty czy też innego rodzaju ozdoby ścienne. Dodatkowym atutem jest możliwość pomalowania ich na dowolny kolor, dzięki czemu z łatwością dopasujesz wygląd siatek do wystroju wnętrza! Wysokiej jakości funkcjonalne i estetyczne rozwiązania znajdziesz na stronie Arpem Steel!

 


Dom

Poznaj najwyższej jakości materace do spania!

Obecnie wybór materaca nie jest wcale tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Rynek został wręcz zasypany rozmaitymi produktami i modelami, co utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Jaka firma wyróżnia się na tle konkurencji i dlaczego? Przeczytaj poniższy artykuł!

Jak odpowiednia pościel wpływa na jakość Twojego wypoczynku?

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, wpływając nie tylko na naszą fizyczną, ale również psychiczną kondycję. Jednym z czynników, który może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu, jest odpowiednio dobrana pościel. W tym kontekście, prześcieradło z gumką 160x200 staje się ...

Roleta zaciemniająca na okno dachowe - funkcjonalność zarówno zimą, jak i latem

Choć użytkowanie rolet wewnętrznych na okna dachowe jest najczęstsze przy dużym nasłonecznieniu, to mogą one sprawdzać się nie tylko latem, ale i zimą. To świetne rozwiązanie całoroczne, na które warto się zdecydować. Dziś przedstawimy wszystkie ich cechy i zalety.

Urządzenie wielofunkcyjne do gotowania - o czym powinieneś wiedzieć przed zakupem?

Urządzenie wielofunkcyjne do gotowania to nowa jakość pracy w kuchni. Uważasz, że nie umiesz gotować? Przekonamy cię, że jest inaczej. A może właśnie umiesz i nie chcesz, żeby urządzenie decydowało za ciebie? Spokojnie, przejdź w tryb ręczny i wybierz własne parametry pracy. To Ty tu rządzisz. Za...

Czym są kolumny podłogowe?

Kolumny podłogowe to element, który odgrywa ważną rolę w wielu systemach audio. Mają one wpływ nie tylko na jakość dźwięku, ale także na estetykę i ergonomię przestrzeni, w której są umieszczone. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym są kolumny podłogowe, jak działają, jakie są ich rodzaje i...

Zalety stosowania nowoczesnych dogrzewaczy układu c.o.

Zakończenie sezonu grzewczego to dobry czas na analizę dotychczasowo ponoszonych kosztów. Należy dokonać analizy jakości używanej instalacji centralnego ogrzewania oraz wysokości rachunków za ogrzewanie.

Mydelniczki pod prysznic - niezbędne wyposażenie każdej łazienki

Kiedy myślimy o aranżacji łazienki, często skupiamy się na wyborze eleganckiej kabiny prysznicowej, nowoczesnej baterii czy wysokiej jakości kafelkach.