Skip to main content

Jak działa płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux?

| Artykuł sponsorowany | Dom

Płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w nowoczesnych kuchniach. Rozwiązanie takie, jak płyta indukcyjna z wbudowanym okapem, przede wszystkim pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w kuchni. Dzięki temu, że okap jest zintegrowany z płytą, nie ma konieczności instalowania osobnego urządzenia. To nie tylko oszczędza przestrzeń, ale również dodaje kuchni nowoczesnego i eleganckiego wyglądu.

 

Budowa płyty indukcyjnej ze zintegrowanym wyciągiem

Płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux KCC85450 to innowacyjne połączenie funkcjonalności i elegancji. W koncepcji tej płyty indukcyjnej zastosowano 4-segmentową strefę grzewczą, wyposażoną w intuicyjny panel dotykowy do sterowania. Dzięki temu, zarówno okap, jak i strefy grzewcze, mogą być sterowane w sposób niezwykle precyzyjny i intuicyjny. Wbudowany w płytę okap, wyposażony jest w filtr 2w1, który jest w stanie skutecznie pochłaniać opary i zapachy podczas gotowania. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na optymalizację przestrzeni w kuchni, zachowując przy tym najwyższy standard funkcjonalności.

Zasada działania płyty indukcyjnej

Działanie płyty indukcyjnej opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. W praktyce oznacza to, że źródłem ciepła są nie same pola grzewcze, ale bezpośrednio naczynia stojące na płycie. Pole elektromagnetyczne generowane przez płytę indukuje prąd elektryczny w dnie garnka czy patelni, które dzięki temu samo się nagrzewa. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych naczyń z materiałów ferromagnetycznych, które reagują na pole magnetyczne.

Korzyści płynące z korzystania z płyty indukcyjnej to przede wszystkim szybkość i efektywność. Dzięki temu, że ciepło generowane jest bezpośrednio w naczyniu, a nie na płycie, proces gotowania jest znacznie szybszy. Ponadto, płyta indukcyjna jest bardziej efektywna energetycznie, ponieważ minimalizuje straty ciepła – ciepło jest przekazywane bezpośrednio do garnka, a nie do otoczenia.

Zasada działania zintegrowanego wyciągu

Zintegrowany wyciąg w płycie indukcyjnej Electrolux działa automatycznie, pochłaniając parę i zapachy powstające podczas gotowania. Wyciąg ten wyposażony jest w filtr węglowy, który skutecznie oczyszcza i odświeża powietrze w kuchni. Filtr ten reaguje na obecność cząsteczek zapachowych i zanieczyszczeń, pochłaniając je i przekształcając w czyste powietrze.

Funkcja Hob2Hood pozwala okapowi na automatyczne dostosowanie się do poziomu mocy płyty grzewczej. W praktyce oznacza to, że okap samoczynnie zwiększa lub zmniejsza swoją moc w zależności od intensywności gotowania - im wyższa temperatura na płycie, tym większa moc wyciągu. Dzięki temu, nie musimy samodzielnie regulować mocy wyciągu, co jest niezwykle wygodne i pozwala skupić się wyłącznie na procesie gotowania.

Zalety korzystania z płyty indukcyjnej ze zintegrowanym wyciągiem

Dzięki funkcji FlexiBridge®, jedną dużą powierzchnię płyty indukcyjnej można dostosować do patelni różnych rozmiarów. To daje dużą elastyczność i pozwala na wykorzystanie całej powierzchni płyty. Płyta indukcyjna z okapem to nie tylko oszczędność miejsca. To również łatwość w czyszczeniu i konserwacji. Filtry okapu można myć ręcznie lub w zmywarce, a gładka powierzchnia płyty indukcyjnej z łatwością wyczyścisz po gotowaniu.

Podsumowując, płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux KCC85450 to innowacyjne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie dla każdej kuchni. Dzięki niej, gotowanie staje się prostsze, a kuchnia pozostaje czysta i wolna od nieprzyjemnych zapachów. Wykorzystaj możliwości, jakie daje płyta indukcyjna Electrolux i ciesz się komfortem gotowania na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux


Dom

Lampy ekologiczne- do jakich wnętrz pasują?

W dzisiejszych czasach bycie eko stało się bardzo modne i pożądane. Nic więc dziwnego, że również takie trendy przeniosły się na kanwę aranżacji wnętrz. W związku z tym także wśród lamp pojawiło się wiele propozycji, które wpisują się w charakterystykę eko. Do jakich wnętrz warto wybierać tego ro...

Zabezpieczenie przed szkodnikami

Jak skutecznie walczyć ze szkodnikami? To tylko z pozoru może wydawać się proste. Niektórzy nieproszeni goście potrafią być bardzo wymagającymi przeciwnikami, a areną zmagań będzie duże przedsiębiorstwo produkcyjne, posiadające ogromne magazyny żywności, sytuacja szybko może wymknąć się spod kont...

Czy warto zamontować klimatyzację w domu lub biurze?

Montaż klimatyzacji staje się coraz popularniejszą metodą chłodzenia pomieszczeń domowych czy biurowych w upalne dni. Niewiele osób wie, że klimatyzacja to nie tylko chłodzenie, ale także usprawnienie przepływu i oczyszczania powietrza. Czy jej montaż jest opłacalną inwestycją?

Jakie maszyny czyszczące wybrać do sprzątania hotelu?

Prowadzisz pensjonat, a może jesteś właścicielem firmy sprzątającej, która specjalizuje się w czyszczeniu hoteli i lokali z branży Horeca? W takim razie powinieneś wiedzieć, które sprzęty warte są inwestycji. Na samym początku dokładnie przeanalizuj potrzeby i specyfikę hotelu. Jeśli jednak szuka...

Poznaj najwyższej jakości materace do spania!

Obecnie wybór materaca nie jest wcale tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Rynek został wręcz zasypany rozmaitymi produktami i modelami, co utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Jaka firma wyróżnia się na tle konkurencji i dlaczego? Przeczytaj poniższy artykuł!

Jak odpowiednia pościel wpływa na jakość Twojego wypoczynku?

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, wpływając nie tylko na naszą fizyczną, ale również psychiczną kondycję. Jednym z czynników, który może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu, jest odpowiednio dobrana pościel. W tym kontekście, prześcieradło z gumką 160x200 staje się ...

Roleta zaciemniająca na okno dachowe - funkcjonalność zarówno zimą, jak i latem

Choć użytkowanie rolet wewnętrznych na okna dachowe jest najczęstsze przy dużym nasłonecznieniu, to mogą one sprawdzać się nie tylko latem, ale i zimą. To świetne rozwiązanie całoroczne, na które warto się zdecydować. Dziś przedstawimy wszystkie ich cechy i zalety.