fbpx

Jak działa płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux?

Płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w nowoczesnych kuchniach. Rozwiązanie takie, jak płyta indukcyjna z wbudowanym okapem, przede wszystkim pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w kuchni. Dzięki temu, że okap jest zintegrowany z płytą, nie ma konieczności instalowania osobnego urządzenia. To nie tylko oszczędza przestrzeń, ale również dodaje kuchni nowoczesnego i eleganckiego wyglądu.

 

Budowa płyty indukcyjnej ze zintegrowanym wyciągiem

Płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux KCC85450 to innowacyjne połączenie funkcjonalności i elegancji. W koncepcji tej płyty indukcyjnej zastosowano 4-segmentową strefę grzewczą, wyposażoną w intuicyjny panel dotykowy do sterowania. Dzięki temu, zarówno okap, jak i strefy grzewcze, mogą być sterowane w sposób niezwykle precyzyjny i intuicyjny. Wbudowany w płytę okap, wyposażony jest w filtr 2w1, który jest w stanie skutecznie pochłaniać opary i zapachy podczas gotowania. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na optymalizację przestrzeni w kuchni, zachowując przy tym najwyższy standard funkcjonalności.

Zasada działania płyty indukcyjnej

Działanie płyty indukcyjnej opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. W praktyce oznacza to, że źródłem ciepła są nie same pola grzewcze, ale bezpośrednio naczynia stojące na płycie. Pole elektromagnetyczne generowane przez płytę indukuje prąd elektryczny w dnie garnka czy patelni, które dzięki temu samo się nagrzewa. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych naczyń z materiałów ferromagnetycznych, które reagują na pole magnetyczne.

Korzyści płynące z korzystania z płyty indukcyjnej to przede wszystkim szybkość i efektywność. Dzięki temu, że ciepło generowane jest bezpośrednio w naczyniu, a nie na płycie, proces gotowania jest znacznie szybszy. Ponadto, płyta indukcyjna jest bardziej efektywna energetycznie, ponieważ minimalizuje straty ciepła – ciepło jest przekazywane bezpośrednio do garnka, a nie do otoczenia.

Zasada działania zintegrowanego wyciągu

Zintegrowany wyciąg w płycie indukcyjnej Electrolux działa automatycznie, pochłaniając parę i zapachy powstające podczas gotowania. Wyciąg ten wyposażony jest w filtr węglowy, który skutecznie oczyszcza i odświeża powietrze w kuchni. Filtr ten reaguje na obecność cząsteczek zapachowych i zanieczyszczeń, pochłaniając je i przekształcając w czyste powietrze.

Funkcja Hob2Hood pozwala okapowi na automatyczne dostosowanie się do poziomu mocy płyty grzewczej. W praktyce oznacza to, że okap samoczynnie zwiększa lub zmniejsza swoją moc w zależności od intensywności gotowania - im wyższa temperatura na płycie, tym większa moc wyciągu. Dzięki temu, nie musimy samodzielnie regulować mocy wyciągu, co jest niezwykle wygodne i pozwala skupić się wyłącznie na procesie gotowania.

Zalety korzystania z płyty indukcyjnej ze zintegrowanym wyciągiem

Dzięki funkcji FlexiBridge®, jedną dużą powierzchnię płyty indukcyjnej można dostosować do patelni różnych rozmiarów. To daje dużą elastyczność i pozwala na wykorzystanie całej powierzchni płyty. Płyta indukcyjna z okapem to nie tylko oszczędność miejsca. To również łatwość w czyszczeniu i konserwacji. Filtry okapu można myć ręcznie lub w zmywarce, a gładka powierzchnia płyty indukcyjnej z łatwością wyczyścisz po gotowaniu.

Podsumowując, płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux KCC85450 to innowacyjne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie dla każdej kuchni. Dzięki niej, gotowanie staje się prostsze, a kuchnia pozostaje czysta i wolna od nieprzyjemnych zapachów. Wykorzystaj możliwości, jakie daje płyta indukcyjna Electrolux i ciesz się komfortem gotowania na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux