fbpx

Rama do łóżka oraz najczęstsze błędy popełniane przy jej wyborze

Wygodne łóżko to postawa, aby móc zregenerować organizm i dobrze zacząć dzień. Pomaga w tym także odpowiednia rama do łóżka, choć jak się okazuje, przy jej wyborze można niestety popełnić kilka naprawdę istotnych błędów. Jakich?

Nieodpowiednia wielkość ramy do łóżka

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest wielkość, rama do łóżka powinna być bowiem dopasowana do osób użytkujących mebel. Pary lubiące nieco wolnej przestrzeni raczej nie będą zadowolone z modelu o szerokości około 120 cm, przez co łóżko będzie po prostu niekomfortowe, zaś sen przerywany każdym ruchem partnera. Błędem jest dodatkowo niewłaściwa wysokość, co staje się istotne zwłaszcza w pokojach dziecięcych, gdyż w przypadku zbyt wysokiej ramy, pociecha może po prostu spaść.

Niepraktyczna i niefunkcjonalna

Wybór ramy do łóżka jest kluczowy zwłaszcza w niewielkich domach i mieszkaniach. Jeśli bowiem będzie posiadała ona praktyczne szuflady oraz szafki, będzie można w niej przechowywać różnego rodzaju przedmioty, w tym np. zapasowe komplety pościeli lub odzież na zimę. Niestety niektóre osoby przedkładają wygląd ramy poza jej funkcje praktyczne i tym samym tracą naprawę dużo miejsca do przechowywania.

Jak widać zakup ramy jest niemniej istotny, aniżeli samego materaca. Jednak dzięki zwróceniu uwagę na wielkość oraz funkcjonalność stelaża można upewnić się, że podjęta zostanie dobra decyzja.

Rama łóżka to nie tylko miejsce, w którym Twój materac nazywa się domem. Stylowa rama łóżka może stać się centralnym punktem wystroju Twojej sypialni i dodać potencjalną przestrzeń do przechowywania. Poniższe wskazówki pomogą Ci wybrać idealną ramę do Twojego łóżka, która będzie wyglądać świetnie przez długie lata. Jeśli masz już materac, który kochasz, wybór nowej ramy łóżka staje się nieco łatwiejszy. Jeśli masz pełnowymiarowy materac, potrzebujesz podwójnej ramy łóżka. Jeśli masz materac typu queen-size, chcesz spojrzeć na ramy typu queen-size. Upewnij się, że wiesz, czy twój materac typu king-size jest królem Kalifornii czy królem wschodnim, ponieważ są one nieco inne; rama łóżka, która pasuje do jednego, może nie pasować do drugiego. Jeśli kupujesz cały zestaw łóżek od podstaw, zastanów się, ile masz miejsca na łóżko i jaki rozmiar łóżka sprawia, że ​​czujesz się najbardziej komfortowo.

Łóżko to zazwyczaj największy mebel w każdej sypialni, a duże łóżko może z łatwością przytłoczyć mały pokój. Połóż materac na podłodze, aby zorientować się, jaki jest jego rozmiar, lub użyj poduszek lub taśmy maskującej, aby go przybliżyć. Jeśli już czujesz się ciasno, wybierz prostą metalową ramę łóżka pod sprężyną skrzynkową, aby zmaksymalizować przestrzeń użytkową w sypialni. Prosta rama łóżka z platformą może również być opcją oszczędzającą miejsce, a możesz nawet rozszerzyć swoje opcje przechowywania, wybierając łóżko z szufladami pod sprężyną skrzynkową lub półkami w zagłówku.