fbpx

Gdzie postawić lampę podłogową w salonie?

Lampy są ważnym elementem wystroju wnętrza. Dzięki nim nie tylko poprawia się funkcjonalność pomieszczenia, ale i tworzy się w nim wyjątkowy klimat. Ciekawie prezentują się zwłaszcza nowoczesne lampy podłogowe, które można ustawić w salonie bądź sypialni. Gdzie wykorzystać lampy stojące podłogowe, by uzyskać najciekawszy efekt?

Lampa stojąca obok fotela do czytania

Lampy stojące z oferty https://abanet.pl/4-lampy-stojace-podlogowe-oswietlenie sprawdzają się znakomicie jako dodatkowe źródło światła wieczorami oraz w ciągu dnia, gdy słońce chowa się za gęstymi chmurami. Można ustawić je obok fotela, na którym odpoczywa się w czasie czytania książek. Podłogowe lampy bez trudu dopasuje się do stylu i wielkości różnych mebli wypoczynkowych, dlatego warto na nie postawić.

Nowoczesne lampy stojące z możliwością regulowania kąta padania światła, wyposażone w energooszczędne diody led, przydadzą się zapalonym czytelnikom. Z ich pomocą ochroni się wzrok przed skutkami czytania przy słabym oświetleniu. Dzięki lampie po książkę można sięgnąć, nawet gdy pozostałe źródła światła są wyłączone. 

Ustawiając lampę podłogową obok fotela, warto zadbać o to, by światło nie było skierowane w stronę telewizora, czy też miejsca pracy z komputerem. Odblask lampy będzie bowiem odbijał się w ekranie sprzętów elektronicznych, przeszkadzając innym domownikom. 

Lampa podłogowa przy stoliku kawowym

Salon powinien być ciepły i przytulny, dlatego dbałość o dodatkowe elementy oświetlenia jest w nim szczególnie ważna. Lampa obok stolika kawowego zapewni delikatne światło w czasie wieczornego spotkania z przyjaciółmi bądź w jesienne popołudnia, gdy na zewnątrz szybko zapada zmrok. Blat stołu będzie dobrze oświetlony, co sprawi, że będzie można wygodnie na nim grać w planszówki lub karty, rysować wraz z dziećmi, czy też podać kawę i przekąski. 

Lampa przy stoliku kawowym delikatnie doświetli całe pomieszczenie, dzięki czemu domownicy nie będą musieli korzystać z dużego żyrandola. W ten sposób ograniczy się zużycie prądu oraz stworzy się przyjemny klimat w salonie. 

Lampa przy miejscu pracy

Coraz więcej osób pracuje z domu, dlatego dodatkowe źródło światła przy biurku roboczym jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli domowe biuro wydziela się z części pokoju dziennego, warto pomyśleć o uzupełnieniu go o lampę dającą dużo białego światła. Dzięki niej pobudzi się organizm do pracy, ograniczając poczucie znużenia i zmęczenia podczas długiego siedzenia przed ekranem komputera. Ponadto lampa sprawi, że biurko stanie się przyjaźniejsze, a wstawanie do pracy przestanie być przykrym obowiązkiem.