fbpx

Kominek elektryczny

Klimat stwarzany przez kominek jest rzeczą pożądaną przez wiele osób. Mieszkając w bloku nie możemy pozwolić sobie na montaż kominka na drewno, ze względu na zagrożenie pożarowe oraz problemy z wentylacją.

W przypadku domu, możemy zauważyć inny problem, jakim jest kwestia czyszczenia takiego kominka. Rozwiązaniem tych problemów są kominki elektryczne. Zastosowane w nich rozwiązania imitujące wizualnie prawdziwy ogień powodują, że możemy nie tylko cieszyć się ciepłem, ale również atmosferą stworzoną przez przez płomień. KOMINEO oferuje kominki, które będziesz mógł dopasować do każdego pomieszczenia. Jesteśmy pewni, że każdy potencjalny klient znajdzie produkt, który odpowiada jego wymaganiom. 

Wydajność

Ze względu na użycie diod LED, które znacząco obniżają koszty użytkowania, kominki elektryczne są produktem wydajnym oraz energooszczędnym. Żywotność zwykłej diody LED wynosi około 100 000 godzin, czyli w przeliczeniu ponad 11 lat. Pobór energii przez płomień wynosi około 11 W, co przekłada się na mniej niż 1 grosz za godzinę. 

Co wyróżnia kominki elektryczne?

Z kominka elektrycznego możemy korzystać cały rok. Funkcje, które on posiada pozwalają nam cieszyć się pięknym płomieniem bez konieczności ogrzewania naszego domu. Kominki na drewno oraz gazowe nie posiadają takiej funkcji, co jest dużą przewagą dla kominka elektrycznego. 

Warto wspomnieć, że oszczędzamy również miejsce na naszym podwórku. Aby kominek elektryczny działał, nie potrzebujemy drewna, a więc oszczędzasz pieniądze, które byś na nie przeznaczył oraz miejsce, w którym by się znajdowało.

Brak wentylacji oraz komina jest kolejnym atutem kominka elektrycznego. Ciepłe powietrze zostaje w pomieszczeniu, a my nie musimy martwić się o jego czystość, ze względu na brak sadzy oraz popiołu. Jest to bardzo pomocne w przypadku alergików oraz osób chorych na astmę. Wszystkie substancje wytwarzane przez kominek są bezpieczne.

Każdy kominek elektryczny jest bardzo łatwy w użyciu. Nie potrzebujemy dodatkowej wentylacji, a użycie kominka ogranicza się do podłączenia do prądu i umieszczenia go w odpowiednim dla Państwa miejscu.