Preparaty do oczyszczalni ‒ dlaczego są niezbędna i jakie wybrać?

Osoby posiadające własną oczyszczalnię ścieków powinny pamiętać o jej prawidłowej eksploatacji. Dzięki temu instalacja będzie działać bez zarzutu i nie pojawi się problem nieprzyjemnych zapachów, tutaj bardzo ważną rolę odgrywają różnego typu preparaty do oczyszczalni. Co warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Czym są biopreparaty i jak działają? 

Warto zacząć od wyjaśnienia, jak działają preparaty. Preparaty zawierają specjalne enzymy oraz specjalne szczepy bakterii, które przyspieszają procesy rozkładu  produkowanych w każdym gospodarstwie domowym zanieczyszczeń. To nie koniec, działanie preparatu sprawia, że osad zostaje oddzielony od płynów, dzięki czemu zmniejsza się objętość ścieków oraz zostają wyeliminowane szkodliwe związki ‒  nawet do 90% negatywnie działających substancji. 

Kolejne zalety stosowanie preparatów to: 

  • udrażnianie instalacji oraz systemu drenażu
  • ograniczenie rozwoju mikroorganizmów patogennych w ściekach
  • wysoka skuteczność rozkładu i dekompozycji substancji występujących w ściekach, między innymi węglowodanów, tłuszczy, białek, związków fosforu czy celulozy,
  • dłuższa żywotność instalacji
  • redukcja osadów 

Osoby posiadające własną oczyszczalnię często zmagają się z problemem, jakim jest nieprzyjemny zapach, dzięki odpowiednim preparatom można go bez problemu wyeliminować. 

Biozym.pl ‒ szeroka oferta

Firmą, która przygotowała szeroką ofertę różnego typu preparatów do oczyszczalni jest Biozym, wśród wielu propozycji danej firmy wyróżnić możemy: 

  • Koncentrat ENZYBAC ‒ to enzymatyczno-bakteryjny koncentrat umożliwiający rozkład zanieczyszczeń organicznych w ściekach bytowo-gospodarczych. Ów preparat sprawdzi się w przypadku wszystkich rodzajów szamb i oczyszczalni ścieków. 
  • BioStart ŻŁOŻE ‒ umożliwia rozruch oczyszczalni ze złożem biologicznym lub osadem czynnym. 
  • CPL-50-G ‒  umożliwia rozkład tłuszczów, smarów i substancji organicznych w ściekach, likwiduje nieprzyjemny odór w studzienkach odpływowych, przepompowniach, zbiornikach odtłuszczających. 
  • BIOLIT ‒ koncentrat rozkłada kożuchy tłuszczowe powstające w gromadzących ścieki zbiornikach.
  • I wiele innych. 

Dzięki odpowiednim preparatom można przedłużyć żywotność oczyszczalni i usprawnić jej działania. Warto więc pamiętać o zakupie wysokiej jakości środków. 

Podsumowanie

Każdy właściciel oczyszczalni ścieków powinien pamiętać o prawidłowej eksploatacji. Niezmiernie istotne są tutaj odpowiednie preparaty, które usprawnią rozkład wszelkich nieczystości, przedłużą żywotność instalacji i zlikwidują nieprzyjemne zapachy. Wszystkim poszukującym takich preparatów polecamy ofertę Biozym.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież