Sypialnia wcale nie musi być nudna!

Powszechnie utarło się przekonanie, że sypialnia z prawdziwego zdarzenia to tylko taka, w której mieści się sporych rozmiarów podwójne łoże małżeńskie. Tymczasem okazuje się, że wiele osób, wyposażając swój dom lub mieszkanie, stosuje zupełnie inne, niekiedy całkiem zaskakujące rozwiązania. Niektóre z nich dalece wykraczają poza standardowe rozwiązania, m.in. półkotapczany

Klasyczne podwójne łóżko małżeńskie

Klasyką w tym przypadku jest oczywiście urządzenie sypialni w tradycyjny sposób, z zastosowaniem łóżka składającego się z gotowej, metalowej lub drewnianej ramy oraz sprężynowego materaca. Taki mebel jest oczywiście niesamowicie wygodny, ale w przypadku niewielkich powierzchni, może okazać się niezbyt ustawny i funkcjonalny. W tej sytuacji dopasowanie łóżka, którego nie da się złożyć, do dostępnego metrażu, może stanowić prawdziwe wyzwanie.

Pojedyncze łóżko dla dzieci, młodzieży i singla

W przypadku aranżowania pokoju dziecka, nastolatka lub niewielkiej kawalerki, dobrym pomysłem wydaje się zakupienie klasycznego, pojedynczego łóżka. Może ono występować w podobnej formie co sypialniane, tj. złożone z gotowej ramy oraz materaca, albo w formie ukończonego już mebla z dodatkowym pojemnikiem na przechowywanie pościeli. Pojedyncze łóżka zwykle zajmują niewielką przestrzeń, lecz w przypadku kawalerki, kiedy sypialnia jest również pokojem dziennym, mogą wprowadzać pewien dyskomfort.

Łóżko, które można trzymać... w szafie

Jednym z najciekawszych pomysłów na zorganizowanie miejsca do spania w niewielkiej przestrzeni pokoju lub małego mieszkania, jest półkotapczan Bed Concept (https://meblini.pl/pl/c/Polkotapczany-BED-CONCEPT/270). Ten specyficzny mebel został tak zaprojektowany, by idealnie dopasowywać się do ograniczonej powierzchni. Dzięki możliwości składania łóżka na dzień poprzez chowanie go w połączonej z nim szafie, pokój zyskuje dodatkową przestrzeń na codzienne aktywności takie jak np. ćwiczenia, naukę, a w przypadku nieco młodszych użytkowników, także na zabawę z przyjaciółmi.

Antresola odpowiedzią na deficyt przestrzeni

Antresola doskonale sprawdzi się przy urządzaniu sypialni w niewielkim pokoju, jak również będzie stanowić atrakcyjne rozwiązanie w sypialni młodzieżowej. To świetny i sprawdzony sposób na wykorzystanie ograniczonej przestrzeni. Pod antresolą, która służyć będzie jako miejsce do spania, można zorganizować biurko do nauki albo – poprzez wstawienie tam wygodnego fotela, także miejsce dziennego wypoczynku. W przypadku młodszych dzieci, pod antresolą można zainstalować np. namiot, który posłuży jako kreatywne miejsce do codziennej zabawy.

Autor: Sklep meblowy Meblini

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież