fbpx

Jak dobrać materac jednoosobowy ?

Dobrze dopasowany do potrzeb użytkownika materac to podstawa dobrego snu i gwarancja regeneracji dla organizmu. Najczęściej w przypadku jednoosobowych sypialni wybierany jest materac 90x190 cm, ponieważ nie zajmuje zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu, ale zapewnia wystarczająco przestrzeni. Na takim materacu wyśpi się z powodzeniem również osoba o nieco większych gabarytach. Na co zwrócić uwagę wybierając materac dla siebie i jaki produkt wybrać? Podpowiadamy.

Dostępna gama materaców 90x190 cm

Oferta materaców w tym rozmiarze jest bardzo bogata. Nowoczesne rozwiązania praktycznie gwarantują wygodę i komfort, ale nieco różnią się od siebie. Jak wybrać ten idealny?

  • Pierwszym krokiem jest bez wątpienia wybór odpowiedniego materiału. Bardzo dobrze sprawdzają się nowoczesne materace z pianki termoelastycznej i innych pianek, z lateksu, materace bonellowe i sprężynowe kieszeniowe.
  • Kolejny krok to na pewno dostosowanie stopnia twardości materaca do indywidualnych potrzeb użytkownika. Kluczowe dla podjęcia decyzji są na pewno masa ciała i wzrost. Dostępne są materace miękkie, średnio twarde, twarde i bardzo twarde.
  • Ciekawym rozwiązaniem jest wybór materaca 90x190 cm w wersji dwustronnej. Wówczas co jakiś czas można zmienić całkowicie komfort snu.

Każdy użytkownik nieco inaczej postrzega wygodę. Materac 90x190 cm trzeba więc dopasowywać bardzo indywidualnie, zwracając uwagę na gabaryty ciała, ale też na kwestię zwykłej wygody. Na pewno warto się na materacu położyć, aby mieć pewność, że faktycznie stworzy idealne warunki do snu.

Materac 90x190 cm do łóżka dwuosobowego

Wiele par śpiących razem w dużym łóżku decyduje się na zakup dwóch materaców jednoosobowych, na przykład w rozmiarze 90x190 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie łatwiej jest przebrać materac w prześcieradło, jak również przewrócić go na drugą stronę. Duże materace dwuosobowe bywają naprawdę ciężkie i trudno jest je obrócić samodzielnie w niewielkim pomieszczeniu. Taki materac 90x190 cm można też optymalnie dopasować do potrzeb każdej z osób. Oba materace mogą być przecież wykonane z innych materiałów, jak również posiadać różne stopnie twardości.

Model, który spełnia wszystkie oczekiwania

Ogromnym powodzeniem cieszą się dziś nowoczesne materace z pianek i lateksu, ponieważ są lekkie i bardzo higieniczne. Taki materac w wersji jednoosobowej bez trudu można przebierać i odwracać. Charakteryzuje się też równomiernym rozłożeniem ciężaru ciała, na które nie są wywierane żadne uciski. Nie powinny więc pojawiać się żadne bóle kręgosłupa, ani inne dolegliwości. Na Sweetsen.pl - w  profesjonalnym sklepie z wysokiej jakości materacami prosto od producenta można zapoznać się z przykładowymi produktami i znaleźć ten, który spełni oczekiwania.