fbpx

Plakat do pokoju dziecka - jak wybrać

Każdy rodzić chce, by pokój dziecka był kolorowy, wesoły i by dziecko lubiło spędzać w nim czas. Wystrój pokoju dziecinnego jest niezmiernie ważny, by dziecko dobrze czuło się w swoim azylu. Jak wybrać plakaty do pokoju dziecka, które ożywią wnętrze?

W bajkowym świecie
W pokojach maleńkich dzieci oko będzie cieszył plakat z postaciami bajkowymi, zwierzątkami czy aniołkiem, który będzie czuwał nad spokojnym snem naszego malucha.

Plakaty do pokoju dziecka to idealne rozwiązanie na ożywienie wnętrza. Ozdabiając ściany możemy pozwolić sobie na wybranie kolorów ścian, czy mebli w bardziej stonowanych barwach. Szare ściany, białe meble są bardzo funkcjonalne i przez wiele lat mogą służyć dziecku. Ważne jest, by pokój nie był smutny i poważny. Plakaty do pokoju dziecka wprowadzą radość oraz kolor, który sprawi, że pokój będzie wnętrzem, w którym dziecko będzie dobrze się czuło.

A co dla starszych dzieci?
Wybór plakatu do pokoju starszego dziecka jest już trudniejszy. Tu rodzic nie może samodzielnie podjąć decyzji. Warto skonsultować swój wybór z dzieckiem.

plakatdopokojudziecka jakwybrac2

Więcej na https://www.wydrukinasztuki.pl/plakaty/przeznaczenie/do-pokoju-dzieciecego

Starsze dzieci bardzo często wybierają motywy zwierzęce, czy ulubionych bohaterów z bajek, oczywiście tych dla „starszaków”. Bardzo interesującym rozwiązaniem są plakaty z napisami. Ciekawa sentencja, przypomnienie, że nawet księżniczki muszą sprzątać swój pokój, czy radosny tekst na pewno bardzo optymistycznie będą wpływały na nastrój dzieci.

Jak wybrać plakat do pokoju dziecka?
W pokojach starszych dzieci sprawdzają się plakaty w czarno-białej kolorystyce. Są one o tyle bezpieczne, że nie zależnie od wystroju będą pasowały do każdego wnętrza.

Plakaty do pokoju dziecka bardzo często są w delikatnej, pastelowej kolorystyce, która świetnie sprawdza się w pokojach o stonowanych barwach. Takie plakaty świetnie komponują się z szarościami, beżem czy bielą na ścianach.

Zawieszając plakaty na ścianie dziecinnego pokoju nie musimy ograniczyć się do jednego obrazu. Plakaty powieszone podwójnie, czy nawet jako tryptyk nad łóżkiem dziecka to ciekawe połączenie. Kolejnym sposobem na zaaranżowanie plakatu w pokoju dziecka jest ustawienie go na komodzie czy na podłodze w widocznym miejscu.

Nowoczesne plakaty bardzo lubią antyramy, które nie odwracają uwagi od plakatu. Dobrze wyglądają również w delikatnych, cienkich ramach. Zastosowanie grubych ram może okazać się ryzykowne i przytłoczyć plakat.

Plakaty do pokoju dziecka to ciekawa ozdoba ściany. Jednocześnie bardzo estetyczne rozwiązanie, które ożywia pokój. Jest to również rozwiązanie estetyczne, które uczy dzieci doceniać piękno. Z czasem, gdy dziecko podrośnie może będzie miało obrazy na płótnie w swoim pokoju?