fbpx

Musisz występować w niekorzystnej scenerii? Zmień ją w kilka chwil!

Jakiekolwiek wystąpienia publiczne to nierzadko poważne wyzwanie. W dużej mierze ze względu na fakt, że zadbać musimy nie tylko o stronę merytoryczną, ale także wizualną. Ta sama treść może wszak zostać przyjęta w sposób diametralnie odmienny, zależnie od tego, jak postrzegany będzie kierujący ją pomiot. Dostarczenie dowodów profesjonalizmu i wzbudzenia zaufania stanowi więc ważne zagadnienie. Niezwykle pomocne są tu bardzo proste akcesoria.

Nikt nie zapamięta każdego Twojego słowa. Wygląd już tak

Nie ma większego znaczenia, czy celem wystąpienia jest przedstawienie oferty przedsiębiorstwa potencjalnym klientom bądź kontrahentom, czy też np. jest ono elementem działań prowadzonych przez usiłującą zyskać zaufanie lokalnej społeczności organizację pozarządową. Zawsze, jakkolwiek konkretne okoliczności mogą nakazywać poświęcenie uwagi także różnym innym zagadnieniom, niezwykle istotną kwestią jest wizerunek. Na jego budowę składa się oczywiście bardzo szerokie spektrum działań, jednak te, w których musimy bezpośrednio zmierzyć się z bacznymi oczyma i uszami konkretnego audytorium, są szczególnie wymagające. Możemy spędzić na przygotowaniu merytorycznym dużo czasu, mieć dobrze wyćwiczony głos, który będziemy umiejętnie dostosować zmieniając dynamikę i głośność, ale nawet wówczas nie wykorzystamy tych paru chwil, jakie mamy na wystąpienie w stu procentach, jeśli nie zadbamy także o to, jak ono wygląda.

Każdy prelegent bardzo zyskuje w oczach swoich słuchaczy, jeśli nie ma wątpliwości, że jest on reprezentantem godnego zaufania, profesjonalnego podmiotu. Aby je skutecznie rozwiać, potrzeba jednak odpowiednich akcesoriów.

Zostań gospodarzem przestrzeni, w której się znajdujesz

Celów do osiągnięcia mamy tutaj kilka – wyeksponowanie samego faktu reprezentacji określonej firmy czy instytucji, nierzadko także utrwalenie w pamięci słuchaczy jego logotypów bądź innych symboli, ale przede wszystkim uniknięcie wrażenia, że prelegent jest tutaj mniej lub bardziej przypadkowym gościem. Dlatego przeobrazić wizualnie warto nawet bardzo efektowną architektoniczne salę bądź inne miejsce.

Doskonale nadaje się do tego choćby popularny, łatwy w transporcie rollup, niejednokrotnie jednak warto sięgnąć po nośniki okazalsze, tym bardziej, że wcale nie musi się to okazać bardziej kłopotliwe technicznie. Ścianki systemowe, jakie ma w swojej ofercie np. firma Adsystem, pozwalają przy tym łatwo poradzić sobie z przestrzenią, której wygląd jest zdecydowanie niekorzystny. Szczególną łatwością wykorzystania charakteryzuje się wiele modeli tekstylnych, gdzie cały, nieważący zbyt wiele zestaw mieście się w jednej torbie. Ponadto dostępne są także takie tworzące przegrodę o kształcie łuku.

Trzeba jedynie zadbać o przygotowanie odpowiedniej grafiki – dzięki jakość stosowanych obecnie materiałów możliwe jest wykonywanie nadruków z bardzo dużą precyzją. Wszystko zależy od konkretnego przeznaczenia – tego typu ścianka, stanowiąc dość prosty nośnik, może wszak pełnić najrozmaitsze funkcje. Także np. informacyjne, wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zastosowanie elementów stałych.