Dlaczego warto stosować środek do szamba w przydomowej oczyszczalni?

Osadnik na ścieki oraz rurociągi kanalizacyjne to dwa dość newralgiczne elementy przydomowych oczyszczalni. Chcąc zachować doskonały stan obu dych elementów warto kupować dobre, efektywne bakterie do szamb. Ich zadaniem jest poprawa funkcjonowania przydomowej oczyszczalni ścieków, usuwanie złogów i odorów. Jak dokładnie działają biopreparaty do szamb?

Jaki preparat do szamba ma najlepszy wpływ na osadnik?

Zbiornik na ścieki, zwany osadnikiem lub szambem, musi zachowywać odpowiednie właściwości, żeby przydomowy system oczyszczania ścieków był funkcjonalny. Podstawową kwestią jest pojemność osadnika. Panują w nim małe, powolne przepływy, przez co zachodzi tzw. sedymentacja, czyli osadzanie się zanieczyszczeń na dnie zbiornika. Tutaj potrzebne są właśnie bakterie do szamb. Występują w formie tabletek do szamba, proszku lub koncentratu. Biopreparaty i aktywatory mają za zadanie samooczyszczanie osadnika – rozpuszczają osad z jego dna oraz z rurociągów doprowadzających ścieki, zachowując je w dobrej kondycji.

Biopreparaty do szamb a koszty eksploatacji przydomowej oczyszczalnia

Regularnie dozowany środek do szamba jest doskonałą praktyką dla utrzymania go w dobrej kondycji. To oczywiście przekłada się na niższe koszta, związane z okresowym udrażnianiem rur, a także odsysaniem złogów, które osiadają na dnie zbiornika. W długiej perspektywie dozowane tabletki do szamba utrzymują na stałym, optymalnym poziomie mikroorganizmy, które żywią się zanieczyszczeniami organicznymi.

Polecane biopreparaty i tabletki do przydomowych oczyszczalni:
Aktywatory.pl/22-biopreparaty-i-aktywatory

Jakie bakterie do szamba powinniśmy dozować?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, dobrze jest poznać ogólną ideę tzw. biopreparatów do szamb. Ścieki same w sobie posiadają pewne szczepy bakterii, które samoistnie oczyszczają zbiornik. Trzeba jednak zrozumieć, że nieregularny dopływ ścieków oraz stosowanie detergentów obniżają ich liczbę. Dopiero środek do szamba w postaci proszku lub tabletek odpowiednio zbalansuje tę ilość.

Ze względu na łatwość dozowania oraz przechowywania zdecydowanie poleca się tabletki do szamba. Kostki czy też pastylki wrzuca się w podanej przez producenta ilości do osadnika – to szybka i czysta robota. Odradzamy natomiast biopreparaty do szamb w formie płynu, ze względu na jego krótką datę przydatności oraz dosyć uciążliwe warunki przechowywania.

Tabletki ekologiczne do szamba, które usuwają odory

Korzystną cechą, typową dla dobrze przygotowanej mieszanki szczepów bakterii do szamba, jest zdolność do usuwania odorów. Przykre zapachy, będące następstwem kożucha tłuszczowego, unoszącego się na powierzchni ścieków w osadniku, mogą przeszkadzać domownikom. Regularnie dozowane bakterie do szamb nie dopuszczą do powstania źródła odorów i aktywnie je usuną.

neobac aktywatoryisrodkidoszambiprzydomowychoczyszczalnisciekow

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież