fbpx

Pomysły na ożywienie wnętrza

Aranżacja wnętrza jest bardzo istotna. Wystrój i dekoracje oddziałują na nas swoją energią i wpływają na nasze samopoczucie. Ważne jest by, stworzyć spójną, przestrzeń, która będzie emanować przyjazną atmosferą.

Tapety i obrazy

Czasami brakuje nam inspiracji i pomysłu, by stworzyć miłe i klimatyczne miejsce. Warto wiedzieć, że prostymi zabiegami można stworzyć niebanalne aranżacje, z charakterem. Jedną z możliwości jest wykorzystanie fototapet. Te produkty były bardzo popularne wiele lat temu, teraz wracają, by znów pojawiać się w salonach i sypialniach. Wybór motywów fototapet jest naprawdę ogromny. W sklepach dostępne są tapety ze zwierzętami, figurami geometrycznymi, roślinami, postaciami z bajek i pejzażami. Doskonałym pomysłem jest umieszczenie fototapety na centralnej ścianie pomieszczenia albo wydzielenie nią kolejnej strefy funkcjonalnej np. między kuchnią, a salonem. Trzeba pamiętać, by nie przesadzić z zakrywaniem powierzchni fototapetą, bo wnętrze optycznie się pomniejszy i stanie się przytłaczające. Alternatywą dla tapet są oczywiście obrazy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo motywów o przeróżnych barwach i wyrazie. Bardzo modne są obrazy na płótnie albo w antyramach.

Naklejki ścienne

Innym mniej oczywistym pomysłem na ożywienie wnętrza są naklejki ścienne. Jest to doskonała alternatywa dla tapety lub obrazu, zwłaszcza, że wybór produktów jest ogromny. Atutem takiego rozwiązania jest niski koszt jego wdrożenia. Cena naklejek zależna jest przede wszystkim od ich wielkości. Wysokiej jakości produkty dostępne są na: https://www.centrumtapet.pl/category/naklejki-scienne. Bez problemu znajdziesz tam naklejki bogato zdobione i takie, które idealnie wpasują się w minimalistyczną przestrzeń. Tego rodzaju ozdoby można zastosować niemal w każdym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane wzory świetnie sprawdzą się w kuchni, łazience, sypialni, salonie czy pokoju dziecka. Wybierając naklejki, warto zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. Jest to o tyle, ważne, że to właśnie one mają przykuwać uwagę, a wypłowiałe i nieestetyczne produkty nie wpłyną pozytywnie na charakter wnętrza. Jak się okazuje naklejki ścienne mogą być świetnym prezentem dla bliskich. Jeśli marzą oni o przearanżowaniu pomieszczenia, ale obawiają się drastycznych zmian, można zachęcić ich do eksperymentów z wystrojem, właśnie za pomocą ściennych naklejek.

Barwa ścian i wyposażenia

Oczywiście energia miejsca w dużym stopniu zależy od samego koloru ścian. Jeśli barwy są pastelowe i wyposażenie nie dynamizuje przestrzeni będzie ona monotonna i w konsekwencji nudna. Bardzo dobrym pomysłem jest połączenie mocnym i jasnych kolorów albo wprowadzenie energii za pomocą odpowiednich dekoracji. Jeśli ściany mają pozostać pastelowe, zasłony okienne, dywany czy obicia zestawu wypoczynkowego powinny mieć intensywne kolory. Takie aranżowanie przestrzeni nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych, tylko odpowiedniego zaplanowania i wyboru produktów. Stworzenie oryginalnego miejsca z charakterem wcale nie musi być trudne, wystarczy odrobinę wyobraźni i kreatywności. Inspiracji można szukać niemal wszędzie, najważniejszy przy projektowaniu przestrzeni jest przecież pomysł.