fbpx

Komoda do pokoju dziecka – jak wybrać najlepszą?

Pokój dziecka powinien emanować przytulnością, ale też spełniać rolę praktyczną. Dlatego ważny jest dobór mebli. W wyposażeniu warto uwzględnić komodę. Można w niej schować ubrania lub inne potrzebne rzeczy. Odpowiednie meble ułatwiają naukę samodzielności i utrzymania porządku. Czym powinna charakteryzować się komoda?

Funkcjonalność i bezpieczeństwo – najważniejsze aspekty wyboru

Jakość rzeczy dla dzieci musi być szczególnie wysoka, ponieważ mają specyficzne potrzeby, są ruchliwe i nie zwracają uwagi na wiele rzeczy. Z tego względu komoda do pokoju dziecięcego musi spełniać wszelkie normy jakościowe i związane z kwestią bezpieczeństwa. Właściwie skonstruowane meble nie mają ostrych kantów, a często nawet ich kształty są wyraźnie opływowe. Odpowiednia komoda dla dziecka jest stabilna i skutecznie zastępuje stosowane dawniej meblościanki. Stanowi funkcjonalne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo pociech.

Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Wielkość komody odgrywa istotną rolę z kilku powodów. Przede wszystkim mebel trzeba dostosować do metrażu pokoju i możliwości jego zagospodarowania. Wiek dziecka również ma znaczenie. Dla większego malucha potrzebna jest większa komoda. Wysokość, szerokość i pojemność – to wszystko ma znaczenie. Komoda dopasowana do wzrostu dziecka pozwoli mu na samodzielne sięganie po rzeczy. Dzięki czemu będzie mogło samodzielnie zadbać o porządek i wybrać ubranie. Polecane rozwiązania oferuje www.pinio.com.pl. Komoda do pokoju dziecka może być wyposażona w półki, ale lepsze rozwiązanie stanowią szuflady. Dzięki nim w pokoju nie będzie panował chaos, nawet jeżeli pociecha zrobi bałagan w ich wnętrzu. Kolejna ważna rzecz to liczba szuflad. Klasyczne modele są wyposażone w trzy głębokie szuflady, ale może być ich więcej. Na rynku znajdują się również komody z szufladami i małą szafką z drzwiczkami. Głębokie szuflady stanowią najlepszą opcję, ponieważ są pojemne, ale można też zdecydować się na komody, w których część szuflad jest węższa. Mniejsze przydają się do schowania różnorodnych akcesoriów.

Jak dopasować komodę dla dziecka do jego pokoju?

Kilkuletnie dziecko zaczyna mieć już swoje wymagania w kwestii wystroju pokoju, ale należy zwracać uwagę na wysoką jakość wykonania mebli i dopasowanie ich do całej aranżacji. Obecnie panuje moda na niewyszukaną estetykę – proste formy i jasne kolory inspirowane stylem skandynawskim oraz minimalistycznym stanowią pożądane rozwiązanie. Warto, aby komoda w pokoju dziecka miała kolor biały. Dostępnych jest wiele wersji wykonanych z drewna lub płyty MDF. Biel rozświetla wnętrze, sprawia, że wydaje się większe i wprowadza atmosferę spokoju. Na dodatek stanowi fantastyczne tło dla innych kolorów. Mile widziane w pokojach dziecięcych są również komody szare. Mebli w innych barwach jest mniej, ale białe i szare komody można ożywić naklejkami odpowiadającymi upodobaniom dzieci.