Nowoczesna łazienka – co warto uwzględnić w aranżacji?

W nowoczesnych aranżacjach kluczową rolę odgrywają: minimalizm, geometryczne kształty i proste linie. Wyposażenie łazienki powinno być funkcjonalne. Ważny jest komfort wszystkich użytkowników pomieszczenia. Jak urządzić wnętrze w doskonałym stylu?

Podział przestrzeni w małych i dużych pomieszczeniach

Projekty łazienek w nowoczesnym stylu są zróżnicowane i zależą między innymi od wielkości pomieszczenia. Niezależnie od metrażu warto wpuścić do wnętrza dużo naturalnego światła. Światło jest szczególnie ważne, gdy chcemy, aby mała łazienka sprawiała wrażenie większej. W przestronnym wnętrzu można łatwo wydzielić wygodne strefy. Obecność wanny i kabiny prysznicowej to doskonałe rozwiązanie. Warto wykorzystać je do wydzielenia strefy kąpielowo-wypoczynkowej. Kolejną ważną przestrzeń stanowi miejsce do codziennych czynności higienicznych takich jak mycie zębów i rąk. Duże lustro nad umywalką jest mile widziane, ponieważ szkło i wszelkie błyszczące powierzchnie takie jak metal są pożądane w nowoczesnych łazienkach. Ostatnią strefę stanowi toaleta z bidetem. W małych pomieszczeniach trudno wyodrębnić typową przestrzeń wypoczynkową i zwykle brakuje miejsca na bidet, ale wnętrze i tak można atrakcyjnie zorganizować.

Materiały wykończeniowe – rodzaj i kolorystyka

Aranżacja łazienki wymaga doboru odpowiedniej armatury, ceramiki, mebli i materiałów wykończeniowych. Należy zwrócić uwagę na kolorystykę. W pomieszczeniach o charakterze minimalistycznym rządzą odcienie bieli, szarości i czerni. Płytki do łazienki w wymienionych barwach wcale nie sprawią, że wnętrze będzie pozbawione wyrazu. Neutralna i elegancka kolorystyka pozwala na zastosowanie mocnych akcentów w postaci mebli oraz wszelkiego rodzaju dodatków. Często stosowanym materiałem wykończeniowym są płytki ceramiczne. Różnorodne barwy i wzory sprawiają, że można wydzielić strefy łazienki w atrakcyjny sposób lub stworzyć na ścianie wyjątkową mozaikę. Nieustannym powodzeniem cieszą się płytki drewnopodobne imitujące dowolny rodzaj drewna. To lepsze rozwiązanie niż naturalny materiał, który wymaga impregnacji i wyjątkowej dbałości. Na dodatek tylko niektóre gatunki drewna mogą być stosowane w łazience. Rewelacyjnie prezentują się kamienie takie jak granit, marmur i trawertyn. Tańsze rozwiązanie stanowią płytki naśladujące ich wzór. W nowoczesne łazienki wpisuje się również cegła lub jej ceramiczna imitacja.

Armatura – minimalizm i funkcjonalność

Materiały wykończeniowe i całe wyposażenie do łazienki można znaleźć na stronie GrupaMo.pl. Dostępna jest między innymi armatura o prostych, geometrycznych kształtach. Wśród propozycji znajdują się kwadratowe i prostokątne bryły. Popularnością cieszą się umywalki nablatowe, dzięki którym do wykorzystania jest więcej przestrzeni wokół nich. Minimalistyczne formy charakteryzują się lekką konstrukcją, ale również solidnością.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież