Głowica termostatyczna w sieci Zig Bee

Głowica termostatyczna to urządzanie, którego zadaniem jest kontrola pracy zaworu przy grzejniku, kierującego do niego dopływ wody.

Z założenia ma ona zapewnić optymalny przepływ ciepła, dzięki czemu będzie utrzymana odpowiednia temperatura w pomieszczeniu. Jednak w praktyce zależy to od klasy efektywności zamontowanej głowicy, która może oczywiście działać z różną precyzją. Choć na rynku wciąż dominują klasyczne głowice mechaniczne, to coraz częściej możemy spotkać nowoczesne głowice elektroniczne, które dają zdecydowanie lepszą kontrolę nad przepływem ciepła.

 

Elektroniczna głowica termostatyczna – działanie

Część robocza elektronicznej głowicy termostatycznej zasadniczo nie różni się od typowego termostatu, ale już sama elektronika tak i to bardzo, ponieważ przede wszystkim daje możliwość ustawienia szczegółowych parametrów pracy w zależności od pory doby czy od dnia tygodnia. Najnowsze głowice termostatyczne dają także możliwość zdalnej kontroli nastawy.

Nowoczesna elektroniczna głowica termostatyczna ZigBee - M30x1,5, 2xAA

Jedną z najlepszych elektronicznych głowic termostatycznych na rynku jest ZigBee - M30x1,5, 2xAA, która wykonana jest z niezawodnych podsystemów elektronicznych oraz wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Gwarantuje ona precyzyjne utrzymanie temperatury w danym pomieszczeniu, niedopuszczając do przegrzania czy wychłodzenia, dzięki zaawansowanemu algorytmowi samouczącemu się. Takie działanie przekłada się na spore oszczędności w ogrzewaniu, nawet do 30 proc. Nowoczesna głowica termostatyczna ZigBee jest więc doskonałym zamiennikiem manualnego termostatu. Należy jedynie pamiętać o zsynchronizowaniu jej z regulatorem VS10RF / VS20RF i jednostką koordynującą CO10RF, lub też z bramką internetową Gateway UGE600. Przy użyciu jednego regulatora VS10RF / VS20RF można sterować sześcioma takimi głowicami. Głowica termostatyczna elektroniczne w sieci Zig Bee to idealny sposób na zapewnienie optymalnej temperatury pracy grzejnika w każdym pomieszczeniu, zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i punktach użyteczności publicznej.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież