Jak wyczyścić dywan?

Dywan to ta część wyposażenia mieszkania, która najbardziej spędza sen z powiek kobietom, zajmującym się porządkami w domu. Oprócz tego, że jest ciężki i bardzo trudny do wytrzepania, dodatkowo ma jeszcze kilka innych mankamentów, przez które sprzątanie staje się utrapieniem. Jeśli chcesz poznać sposoby, jak łatwo poradzić sobie z tym trudnym przeciwnikiem, zajrzyj do artykułu. Znajdziesz w nim kilka przydatnych porad!

Jak wyczyścić dywan z długim włosiem?

Dywany są częścią domowego wystroju już od stuleci. Niegdyś świadczyły o majętności rodziny, jednak w czasach teraźniejszych to postrzeganie uległo zmianie. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych krótkowłosych dywanów, aby zastąpić je dywanami z długim włosiem. Jedni uważają, że są bardziej efektowne, inni że modne, a jeszcze inni, że są one bardzo wygodne. Pewnie wszystkie te cechy się zgadzają, jednak nie zmienia to faktu, że te z długim włosiem są bardziej wymagające pod względem higieny, niż innego typu dywany. Dlatego trzeba poświęcić im odrobinę energii. Jednak systematyczność i sprytne pomysły popłacają. Poznaj więc świetne sposoby na walkę z brudnym dywanem!

Jak wyczyścić dywan na sucho?

W dywanach z długim włosem gromadzi się wiele zanieczyszczeń trudnych do usunięcia. Bardzo ciężko wymieść je stamtąd zmiotką. Dlatego przyda się urządzenie, które dotrze do nasady włosia. Nie poradzisz sobie bez mocy odkurzacza. Tylko tym sposobem usuniesz zanieczyszczenia ze wszystkich zakamarków dywanu. Wciągniesz je dosłownie jednym ruchem. Ale musisz pamiętać, żeby odkurzacz miał naprawdę dużą moc. I może obejdzie się nawet bez trzepania dywanu!

Jak wyczyścić dywan sodą?

Ale co z tym nieprzyjemnym zapachem? Wiele osób, które posiada psa lub kota narzeka na przykrą woń, wydobywającą się z dywanu. Nie możesz sobie przecież pozwolić na to, aby odstraszała ona Twoich gości. Jeśli masz małe dzieci, tym bardziej dywan powinien być czysty i ładnie pachnieć. Niestety oprócz zanieczyszczeń i przykrego zapachu, gromadzi się w nim wiele niebezpiecznych bakterii. Dlatego bardzo dobrym sposobem jest wyczyszczenie dywanu sodą. I to całkowicie na sucho! Po prostu wysypujesz sodę oczyszczoną na powierzchnię dywanu i wcierasz ją we włosie. Po kilkunastu minutach włączasz odkurzacz i wciągasz sodę wraz ze wszystkimi zanieczyszczeniami. Proste? Oczywiście, ponieważ soda działa nie tylko przeciwbakteryjnie, ale także usuwa przykry zapach. Idealne rozwiązanie gotowe! Ale pamiętaj, że aby wciągnąć sodę z głębi dywanu, musisz dobrze wyposażyć swój odkurzacz!

Worki do odkurzacza

Dobry odkurzacz nic nie znaczy bez rewelacyjnych worków. Aby plan z sodą oczyszczoną się powiódł, potrzebne są worki do odkurzacza z dobrą filtracją. A taką z pewnością mają worki od WORWO. Dzięki temu, że są wykonane z włókna syntetycznego, są wyjątkowo wytrzymałe i pojemne. Kurz i roztocza, które kryjąc się w zakamarkach dywanu, działają alergennie na Twój organizm, muszą być raz na zawsze usunięte! Wysoka moc odkurzacza i niezawodne worki od WORWO uwolnią Cię od problemów z dywanem, a odkurzanie go stanie się wreszcie przyjemnością!

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież