Żarówki do lampki nocnej – jak je wybrać?

Wybór żarówki do lampki nocnej jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim należałoby wybrać odpowiedni rodzaj żarówki, a następnie zastanowić się, jaki rodzaj światła będzie najbardziej odpowiedni dla konkretnego sposobu korzystania z lampki. To specyficzne miejsce, jakim jest przestrzeń przy łóżku, powinno być oświetlone wyjątkowo i inaczej niż robi to światło górne.

Jaka żarówka?

Przede wszystkim należy szukać skutecznych i dobrych produktów firm, które mają dobre opinie, takie jak np. Schneider-Electric lub inne renomowane marki. Drugą kwestią jest wybór właściwego rodzaju żarówki. Do wyboru są:

  • Świetlówki energooszczędne – niewykorzystywane przy oświetleniu punktowym i drobnym, jakim jest lampka nocna.
  • Żarówki halogenowe – stosowane właściwie głównie do światła górnego, mniej energooszczędne i korzystne niż żarówki LED.
  • Żarówki LED – energooszczędne, długo działające, ale dość drogie. Żarówki LED to najlepszy wybór dla lampek nocnych i nowoczesna, wygodna technologia.

Zatem nie warto się zastanawiać – żarówki LED (poza ceną) mają same plusy i to one najlepiej dopasują się do potrzeb osób korzystających z danej lampki nocnej. 

Moc

Pierwszy parametr, to parametr stricte techniczny. Moc światła to siła, z jaką promienie padają na dany przedmiot. Dla małych pomieszczeń i skupionych, punktowych, ale jasnych świateł stosuje się żarówki do 45 W. Im większa przestrzeń, tym większej liczby watów potrzebuje. Dlatego wybiera się żarówki o mocy 75 czy nawet 100 W. Dla lampki nocnej nie będą one jednak zbyt dobre i warto wybrać żarówkę LED-ową o mocy maksymalnie 45W. 

Napięcie

Z kolei napięcie to przepływ prądu. Jest to związane w dużej mierze z energooszczędnością żarówki, ale nie tylko. Przede wszystkim trzeba skupić się na tym, by napięcie nie było zbyt duże dla danej lampy.  Tu rodzaj tej drugiej ma duże znaczenie. Dobre marki mają szereg różnych wartości i z pewnością z łatwością można wybrać coś dla siebie.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież