Jaki odkurzacz automatyczny sprawdzi się w domu ze zwierzętami

Urządzenie, które samo sprząta – to brzmi jak marzenie. Odkurzacz automatyczny daje właśnie takie możliwości. Właściciele zwierząt zadają sobie jednak pytanie, czy da się połączyć posiadanie energicznego psa z takim odkurzaniem?

Automatyczne odkurzanie w domu pełnym zwierząt

Najpierw warto wyjaśnić, na czym polega automatyczne odkurzanie. Najczęściej takie urządzenie ma formę krążka, który przemierza podłogę, zbierając drobne śmieci. Może to robić, gdy gospodarze są w domu, bo dość łatwo się do niego przyzwyczaić. Alternatywnie da się go też zaprogramować na sprzątanie, gdy w domu nikogo nie ma. Przeczytaj, jaki odkurzacz automatyczny warto kupić, a który raczej się nie sprawdzi. W przypadku zwierząt pojawia się problem nieuchronnych kolizji. Urządzenie może wjechać w śpiącego psa lub kota. Młode zwierzęta traktują też czasem odkurzacz automatyczny jako kompana do zabawy, uderzając w niego łapą lub blokując mu drogę. To główne problemy związane z posiadaniem odkurzacza automatycznego i zwierząt w jednym domu.

sg jakiodkurzaczautomatycznysprawdzisiewdomuzezwierzetami3

Zmniejszyć ryzyko kolizji w czasie pracy

Najtańsze modele mocno różnią się od droższych. Te drugie zwykle są wyposażone w dobrej jakości czujniki. Dzięki temu z łatwością unikają kolizji ze ścianą czy zwierzętami. W tańszych modelach funkcja sprzątania jest ograniczona. Urządzenie nie wjedzie do każdego kąta, a nawet nie objedzie całego domu, bo trudno będzie mu ocenić jego wielkość. W porządnych odkurzaczach automatycznych możesz wyznaczyć z dokładnością do kilku centymetrów obszar, który trzeba odkurzyć. Samo to może zminimalizować ryzyko kolizji, jeśli pokój, w którym śpi kot, zostanie wykluczony ze sprzątania.

Właściciele zwierząt nie są zgodni, jeśli chodzi o to, czy urządzenie powinno być ciche. W teorii im cichsze, tym lepiej. Jednak jeśli odkurzacz automatyczny będzie emitował pewien hałas, jest szansa, że pies się go przestraszy i nie będzie usiłował bawić się z urządzeniem. Niektóre modele mają wbudowany głośnik, z którego można emitować komendy dla psa czy nieprzyjemne dla niego odgłosy.

sg jakiodkurzaczautomatycznysprawdzisiewdomuzezwierzetami1

Odkurzacz automatyczny – coś dla alergików


Odpowiedź na pytanie, czy odkurzacz automatyczny nadaje się do domu ze zwierzętami, nie jest więc oczywista. Jeśli zwierząt jest dużo, to nawet drogi model może się nie sprawdzić. Urządzenie wyczuje zwierzęta na swojej drodze i zmieni trasę, ale przy kilku energicznych kotach może skończyć się na tym, że zdezorientowany odkurzacz będzie jeździł po posadzce w kółko. Również najtańsze, mało solidne modele się nie sprawdzą, bo koci skok czy psie uderzenie łapą szybko je zniszczy. Jednak już dobrej jakości model w domu z jednym czy dwoma czworonogami może się dobrze sprawdzić. Jeśli już masz taki odkurzacz, nie zrażaj się. Czasem zwierzęta są nim bardzo zaintrygowane przez kilka tygodni, a później przyzwyczajają się i pozwalają mu w spokoju pracować.

Na koniec warto wspomnieć o jednej bardzo ważnej funkcji odkurzaczu automatycznych. Niektóre modele posiadają filtr HEPA. Filtruje on powietrze z bakterii czy grzybów. Takie odkurzacze powstały z myślą o alergikach. Jeśli w domu są zwierzęta, może być szczególnie pomocne w zachowaniu czystości powietrza i zapobieganiu podrażnieniom oczu czy skóry osoby z alergią.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież