Skip to main content

Frekwencja wyborcza w Gminie Oborniki

| MP | Wybory 2015

Według informacji zebranych z komisji, oczywiście są to tylko dane niepotwierdzone, znamy frekwencję w gminie Oborniki. Wyniosła ona 48,70%.

 

Trzeba przyznać, że zaangażowanie mieszkańców Gminy Oborniki od wielu lat jest stosunkowo wysokie. Frekwencja w ostatnich wyborach oscylowała w okolicy 50%. To na pewno w odniesieniu do całej Polski dobry wynik. Trzeba mieśc jednak  świadoność, że około połowa nie poszła jednak na wybory.

Tak kosztuje się to wg. poszczególnych wyborów:

- Wybory do Sejmu i Senatu 2015 – 48,70%

- Wybory Prezydenta RP II tura – 55, 38%

- Wybory Prezydenta RP I tura – 47,93% (najniższa frekwencja)

- Wybory do Sejmu i Senatu 2011 –  50,07%

W wczorajszych wyborach najwyższa frekwencja  była w okręgu nr 1 (Oborniki ulice: ARMII POZNAŃ 1-7 nieparzyste, od 8 do końca, CICHA, GNIEDZIŃSKIEGO, GOŁASZYŃSKA, GRANICZNA, JACKOWSKIEGO, JESIENNA, KAROLA MARCINKOWSKIEGO, KRAŃCOWA, KSIĘDZA PIOTRA WAWRZYNIAKA, ŁĄKOWA, MOSTOWA, NOWA, OBJEZIERSKA, OKRĘŻNA, POGODNA, POPRZECZNA, SŁONECZNA, SOWIAKA, SPORTOWA, WĄSKA, WIOSENNA)., wyniosła 59,83%.

Najniższa frekwencja była natomiast w okręgu Okręg nr 21 (GÓRKA, LULIN, OBJEZIERZE, ŚLEPUCHOWO) i wyniosła tutaj  35,26%.

Teraz czekamy na potwierdzone protokoły oraz informacje czy z naszego Powiatu będziemy mieli posła w rozpoczynającej się kadencji Sejmu RP.

Powiat Obornicki. Podsumowanie wyników wyborów do Sejmu i Senatu

W tegorocznych wyborach do Sejmu startowało 9 osób mieszkających na terenie Powiatu Obornickiego. Dodatkowo dwie osoby były pierwsze na listach w PSL i .Nowoczesnej.

Cząstkowe wyniki wyborów 2015

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że do Sejmu dostał się lider listy PSL Krzysztof Paszyk zdobywając 3 345 głosów. To jedyna osoba z naszego powiatu, która zasiądzie w Sejmie.

Jeszcze dasz radę oddać swój głos!

Na godzinę 17:00 w Powiecie Obornickim frekwencja wyborcza wyniosła 34, 18%, do urn poszło razem 15 501 osób na 45 349 osób uprawnionych.

Wyniki wyborów prezydenckich 2015 - II tura

W wyniku II tury wyborów Prezydenta RP w Polsce zwyciężył Andrzej Duda, natomiast w Powiecie Obornickim zdecydowanie zwyciężył Bronisław Komorowski.

Zestawienie wyników wyborów Prezydenta RP 2015 (I tura)

Prezentujemy zestawione wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w Powiecie Obornickim. W naszym powiecie najwięcej głosów otrzymał Bronisław Komorowski.