Przejdź do głównej treści

Modernizacja oświetlenia LED – dlaczego warto się na nie zdecydować?

| Artykuł sponsorowany | Technologia

Rosnące znaczenie efektywności energetycznej, minimalizacja kosztów energetycznych, a także stawianie na zrównoważony rozwój – właśnie to determinuje zmiany w przedsiębiorstwach, których efekt stanowi kompleksowa modernizacja oświetlenia.

Proces ten polega na kompleksowym zastąpieniu istniejącego już systemu nowym, bardziej wydajnym, a przy tym energooszczędnym. Głównym celem wdrażania zmian jest poprawa jakości świateł, obniżenie kosztów energii, a także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Już dziś dowiedz się, na czym polega specjalistyczna modernizacja oświetlenia w halach przemysłowych, a także jak wpływa ona na wydajność pracowników.

Modernizacja oświetlenia w kilku krokach, czyli o etapach prac specjalistów

Modernizacja oświetlenia w zakładzie przemysłowym zazwyczaj składa się z kilku etapów, które w efekcie mają przynieść szereg korzyści – w tym wielkie oszczędności. Proces okazuje się konieczny w miejscach, gdzie instalacje są przestarzałe, a co za tym idzie pochłaniają mnóstwo energii oraz generują spore koszty. Jak przebiega modernizacja? Całość działań z profesjonalną firmą można ująć w kilku krokach.

      Krok pierwszy: audyt zakładu. Doradca firmy przeprowadzającej modernizację przyjeżdża do siedziby zakładu, aby wykonać profesjonalne pomiary, a także zebrać niezbędne informacje.

       Krok drugi: przygotowanie projektu wstępnego. W oparciu o pomiary, firma przygotowuje wstępny projekt oświetlenia, a także kalkulator zwrotu całej inwestycji.

       Krok trzeci: wycena. Na podstawie przygotowanego projektu, doradca przedstawia całkowity koszt inwestycji, przedstawiając przy tym różne możliwości finansowania.

   Krok czwarty: przygotowanie projektu wykonawczego. Po podpisaniu umowy, firma przygotowuje projekt wykonawczy, na podstawie którego będzie wykonywana całościowa modernizacja oświetlenia. Projekt wykonawczy różni się od wstępnego dokładnością; zazwyczaj jest dodatkowo uzupełniony o projekt sterowania oświetleniem, a także okablowaniem.

       Krok piąty: montaż. Zespół techniczny przeprowadza montaż okablowania, zazwyczaj nie przerywając ciągłości pracy w zakładzie.

Dodatkowo wiele firm daje klientom gwarancje na swoje oprawy, dzięki czemu mogą mieć oni pewność co do bezawaryjnej pracy opraw, a także zachowania norm BHP. Informacje o możliwości sfinansowania inwestycji znaleźć można między innymi na stronie nowaled.pl. Firma NowaLed ILL zajmuje się kompleksowym wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w kwestii oświetlenia LED dla przedsiębiorstw. Modernizacja oświetlenia to krok w stronę zwiększenia oszczędności firmy, bez umniejszania kwestiom bezpieczeństwa.

Jak zmodernizowane oświetlenie wpływa na pracowników?

Przestarzałe, zbyt ciemne oraz nieodpowiednio rozmieszczone oświetlenie w miejscach pracy naraża pracowników na niebezpieczeństwo. Niedoświetlone stanowiska robocze stanowią mankament wielu hal produkcyjnych i magazynowych. Przestarzała instalacja stanowi poważny problem, mogąc grozić zarówno porażeniem lub pożarem. Przeprowadzając kompleksową modernizację oświetlenia w zakładzie, możliwe jest sprawdzenie stanu technicznego, przewodów elektrycznych, przyłączy oraz wielu innych elementów całego systemu. Osoby pracujące w zmodernizowanych halach mogą czuć się komfortowo oraz bezpiecznie, a same warunki oświetleniowe panujące w przestrzeni przemysłowej minimalizują ryzyko potencjalnych wypadków. Dzięki modernizacji oszczędza się więc nie tylko energię i pieniądze, lecz także ogranicza się ryzyko jakichkolwiek opóźnień w pracach na skutek wypadków pracowników. Modernizacja oświetlenia to w wielu przypadkach konieczność – już dziś zadbaj o jakość światła, od której zależy naprawdę wiele!

Butle gazowe w zastosowaniach przemysłowych (na przykład do zasilania wózków widłowych) czy komunalnych (głównie jako paliwo do kuchenek gazowych) wybiera się często według kryterium ceny. I to może być spory błąd. Są przynajmniej trzy powody, dla których czasem warto do butli dopłacić.
Blisko milion złotych może ponieść jeden przedsiębiorca za wymianę serwerów, komputerów czy kosztów licencji oprogramowania.
Wynajem żurawia budowlanego jest kluczowym elementem wielu projektów budowlanych, zwłaszcza tych wymagających precyzyjnego podnoszenia ciężkich materiałów na znaczne wysokości.
Komory śrutownicze, nazywane również komorami śrutniczymi, są kluczowym elementem w procesach obróbki powierzchni. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy użytkownik może dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb produkcyjnych. Wybór konkretnego typu komory śrutownicze...
Zbiorniki ciśnieniowe to elementy kluczowe w wielu gałęziach przemysłu, odpowiedzialne za bezpieczne przechowywanie gazów oraz cieczy pod wysokim ciśnieniem.
Dobre oświetlenie w biurze, niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń typu open space, czy gabinet dla jednej osoby, powinno być funkcjonalne, a także komfortowe dla użytkownika. Coraz częściej podczas projektu wybiera się rozwiązania wykorzystujące diody LED. Takie oświetlenie można dopasować ...
Firmy, które w Polsce inwestują w rozwój elektromobilności, w wielu obszarach napotykają na bariery. Jedną z nich jest dostępność i czas pozyskiwania przyłączy do sieci elektroenergetycznej. „Sześć lat czekaliśmy na przyłącze o mocy 1,4 MW. To powinno dziać się o wiele szybciej” - mówiła Katarzyn...