Już niebawem nowe miejsca w Bajeczce (foto).

W Przedszkolu nr 1 „Bajeczka” w Obornikach odbył się 9 października częściowy odbiór.

W ramach tej inwestycji dobudowane zostało nowe skrzydło, dzięki któremu przedszkole zyska około 450 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, czyli dokładnie 4 sale z zapleczem.

Więcej metrów to przede wszystkim więcej miejsc dla przedszkolaków. Po zakończeniu prac w „Bajeczce” powstanie bowiem aż  100 nowych miejsc dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dodatkowo w ramach dofinansowania, w pozyskanie którego zaangażował się Poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk, wprowadzone zostaną nowe zajęcia dla dzieci: „Ruch przez zabawę” oraz „Logorytmika”. Wartość całego projektu to prawie 2,3 mln zł, z tego Gmina Oborniki pozyska ponad 1,6 mln zł.

Jak mówił nam Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ariel Mańczak Komisja Oświaty i Spraw Społecznych wizytowała placówkę kilkanaście miesięcy temu. Wtedy było widać potrzebę rozbudowy obiektu i dziś należy się cieszyć, że już niedługo pedagodzy oraz dzieci będą mieli do dyspozycji nowe sale.

W odbiorze uczestniczył m.in. Poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk.

Wykonawcą prac jest firma KOSBUD z Uścikowa.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież