Dni wolne od szkoły 2018/2019

Uczniowie powrócili dziś do szkół. Kiedy będa mieć pierwsze wolne dni?

Na korytarzch szkół zabrzmiał dziś po 2 miesiącach przerwy dzwonek. Uczniowie myślą już o pierwszych dniach wolnego. Te nie nastąpię tak szybko. Pierwsze dni wolne od szkoły w roku szkolnym 2018/2019 wypadają już na początku listopada. W czwartek, 1 listopada wypada Wszystkich Świętych, a w wielu szkołach dodatkowo wolny będzie także piątek, 2 listopada. Oznacza to, że uczniowie będą mogli skorzystać z dni wolnych od szkoły aż do niedzieli, 4 listopada.

Na nieco dłuższy odpoczynek od szkoły można liczyć dopiero w grudniu. To tzw. zimowa przerwa świąteczna, która potrwa od 23 do 31 grudnia 2018 roku. Oczywiście wtorek, 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego uczniowie wrócą do szkół dopiero w środę, 2 stycznia 2019 roku.

Ferie zimowe dla województwa wielkopolskiego przypadają od 14 do 27 stycznia . Poniżej pełen harmonogram dla poszczególnych województw:

  • kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie: 14 stycznia - 27 stycznia 2019 r.
  • podlaskie, warmińsko-mazurskie: 21 stycznia - 3 lutego 2019 r.
  • dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie: 28 stycznia - 10 lutego 2019 r.
  • lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie: 11 lutego - 24 lutego 2019 r.

Wielkanoc w 2019 roku wypadnie w drugiej połowie kwietnia. Wiosenna przerwa świąteczna wypada zatem w dniach 18 kwietnia - 23 kwietnia 2019 roku.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 wypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Oznacza to, że ferie letnie, czyli po prostu wakacje 2019 rozpoczną się 22 czerwca i potrwają do końca sierpnia 2019 roku.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież