Przejdź do głównej treści

Przedsiębiorczy mają lepiej!

| Wyższa Szkoła Bankowa | Edukacja

Bezpłatne wykłady z przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Jakie jest uniwersalne rozwiązanie kryzysów finansowych? Trzeba być przedsiębiorczym! Wielkopolscy licealiści będą mogli nabyć tą cenną umiejętność  podczas otwartych wykładów w kolejnej edycji Festiwalu Przedsiębiorczości organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności maturzyści, stoją u progu wyboru swojej szansy na dobrą i satysfakcjonującą posadę. Wiedza o tym, jak zaplanować karierę, jak prezentować się w internecie i na forum publicznym, czy też znajomość tajników giełdy i bankowości, pomogą im wejść z sukcesem na dynamiczny rynek pracy.

Tematy wykładów i warsztatów dobieramy tak, aby były przede wszystkim użyteczne dla uczniów i przynosiły im wymierną korzyść nie tylko na początku zawodowej ścieżki, ale również w dalszym życiu. Celem tego wydarzenia jest bowiem zaszczepienie w młodych osobach przedsiębiorczego podejścia do swojej kariery – tłumaczy Magdalena Giec, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, która już czwarty rok poprowadzi zajęcia w ramach Festiwalu Przedsiębiorczości.

Festiwal przydatnej wiedzy

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez ekspertów biznesu i finansów: wykładowców Wyższej Szkoły Bankowej i praktyków. Mają charakter otwarty i są bezpłatne – może w nich wziąć udział każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej z Wielkopolski. Przez trzy kolejne środy: 23 listopada, 30 listopada oraz 7 grudnia uczniowie dowiedzą się m.in. jak planować karierę, jak dzieła giełda, jak prezentować się na spotkaniach biznesowych. Absolwent WSB opowie, jak ze studenta przerodzić się w menedżera, a doradca biznesu zdradzi, jak zarobić w internecie. Dodatkowo dla uczniów przygotowano warsztaty z wytyczania celów, zarządzania czasem i podniesienia efektywności uczenia się.

Przedsiębiorczość to cecha, której większość z nas może się nauczyć, na przykład podpatrując najlepszych. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i jak szukać inspiracji. Festiwal Przedsiębiorczości jest właśnie takim zbiorem dobrych przykładów, które zostaną zaprezentowane uczniom szkół ponadgimnazjalnych w formie wykładów i warsztatów – mówi Magdalena Piątek, rzecznik Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Atrakcyjniejszy z roku na rok

O tym, że Festiwal Przedsiębiorczości to dobry pomysł świadczy fakt, że w zeszłym roku w edycji poznańskiej brało udział 1000 osób. W tym roku Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu spodziewa się ok. 1800 gości. Festiwal od pięciu lat organizowany jest w różnych Wyższych Szkołach Bankowych w całym kraju i wszędzie cieszy się niezmienną popularnością.

Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową www.wsb.poznan.pl/festiwal. Można zapisać się grupowo za pośrednictwem nauczyciela lub indywidualnie.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Festiwalu Przedsiębiorczości 2011 jest bezpłatny. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Więcej informacji udziela:

Magdalena Piątek

Specjalista ds. PR  Wyższa Szkoła Bankowa

tel. 61 655 32 95 oraz 665 193 856

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…