Ernest Bryll i Bolesław Prus na dzisiejszej maturze

boleslaw prus lalka matura 2018 fot. notatnik kulturalny

Na pisemnej maturze z języka polskiego pojawiły się tematy związane z Ernestem Bryllem i Bolesławem Prusem.

Na dzisiejszym egzaminie maturzyści mogli napisać rozprawkę na temat: "Tęsknota - siła niszcząca, czy budująca ludzkie życie? Uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu "Lalki" i wybranego tekstu kultury". Mogli w alternatywie wybrać interpretację wiersza Ernesta Brylla "Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają".

Maturzyści pierwszego dnia mają do wyboru 1 z 2 tematów. Ich wypracowania muszą mieć minimum 250 słów, a można uzyskać za nie 50 punktów. Za część testową maturzyści mogą uzyskać maksymalnie 20 punktów.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież