Gminy dostają za małe subwencje na szkoły (film)

gminy dostaja za male pieniadze na oswiate

Subwencje otrzymywane na szkoły z Ministerstwa Edukacji Narodowej nie są wystarczające. Gminy będa musiały dokładać z własnej kieszeni.

Środowa sesja Rady Miejskiej w Obornikach upływała w dość spokojnej atmosferze. Nieco ożywienia pojawiło się przy okazji tematu reformy oświaty. Poruszono bowiem m.in. sprawę podwyżek dla nauczycieli. Burmistrz Tomasz Szrama jednoznacznie podkreślił, że tej grupie należy się wyższe honorarium. Niestety podwyżki zarządził Rząd, ale nie zapewnił wystarczających środków na ten cel. Gminy będą musiały znaleźć dodatkowe środki na ten cel. Słowa burmistrza potwierdził Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Drewicz. Niestety środki, które samorząd będzie musiał znaleźć dla oświaty oznaczać będą, że będzie musiał zabrać z innego celu.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież