Gminy dostają za małe subwencje na szkoły (film)

gminy dostaja za male pieniadze na oswiate

Subwencje otrzymywane na szkoły z Ministerstwa Edukacji Narodowej nie są wystarczające. Gminy będa musiały dokładać z własnej kieszeni.

Środowa sesja Rady Miejskiej w Obornikach upływała w dość spokojnej atmosferze. Nieco ożywienia pojawiło się przy okazji tematu reformy oświaty. Poruszono bowiem m.in. sprawę podwyżek dla nauczycieli. Burmistrz Tomasz Szrama jednoznacznie podkreślił, że tej grupie należy się wyższe honorarium. Niestety podwyżki zarządził Rząd, ale nie zapewnił wystarczających środków na ten cel. Gminy będą musiały znaleźć dodatkowe środki na ten cel. Słowa burmistrza potwierdził Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Drewicz. Niestety środki, które samorząd będzie musiał znaleźć dla oświaty oznaczać będą, że będzie musiał zabrać z innego celu.

 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież