Przejdź do głównej treści

Dzień patrona w szkole w Ludomach

| Bogumiła Staszak | Edukacja

Dzien patrona w szkole w Ludomach

Święto patrona obchodził 7 listopada Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ludomach

 7 listopada 2017r.  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ludomach uroczystością Dnia Patrona uczczono kolejną rocznicę śmierci dr Karola Marcinkowskiego. W świętowaniu oprócz społeczności szkolnej uczestniczyli goście: ks proboszcz Tomasz Kurkowiak, Pan Jacek Marcinkowski z Biura Poselskiego Posła Grzegorza Piechowiaka, Pani Janina Feldmann – sekretarz Gminy Ryczywół, Pani Marzena Kaźmierczak – przedstawiciel Referatu Oświaty w Ryczywole. Swą obecnością zaszczycili nas też przedstawiciele Rodziców, dzięki pomocy których mogło odbyć się przedstawienie.

Wzorem ubiegłorocznych obchodów impreza poprzedzona była realizacją zadań wynikających z projektu szkolnego pt. „ Karol Marcinkowski naszym wzorem”.  Uczniowie mieli zatem okazję wykazać się znajomością faktów z życia i działalności  patrona w konkursie historycznym zorganizowanym przez panią Beatę Marek – Górę, a na lekcjach plastyki pod kierunkiem pani Iwony Nosek utrwalali wizerunek doktora, tworząc jego portrety i lapbooki, które zdobią szkolne gazetki. Zdrowy tryb życia propagowany przez patrona wdrażali, uczestnicząc w zawodach sportowych, które ze względu na niesprzyjającą pogodę, zastąpiły tradycyjne Biegi sztafetowe im. Karola Marcinkowskiego. Ich organizacją zajęła się pani Renata Laube. Tegoroczny projekt zaowocował także nowym, zainicjowanym przez panią dyrektor,  konkursem szkolnym o tytuł Społecznika Klasowego „Marcinek 2017”. Szczegółowo został on  opracowany przez panią Bogumiłę Staszak i pana Ziemowita Chudzińskiego. Jego celem było wyróżnienie uczniów, którzy wzorem doktora Marcina są życzliwi, pomocni i bezinteresownie działają na rzecz klasy i szkoły.

Najmłodsi przedstawiciele naszego zespołu również nie próżnowali. Przedszkolacy ozdabiali portrety patrona własnoręcznie wykonanymi ramkami, a także popisywali się zręcznością i szybkością  w zawodach sportowych.

Finał obchodów Dnia Patrona podczas uroczystego apelu uświetniła inscenizacja pt. „W salonie Emilii Sczanieckiej. Wspomnienie o Karolu Marcinkowskim” przygotowana przez panią Bogumiłę Staszak z jej wychowankami w ramach zajęć koła teatralnego.  Takiego występu nie można zapomnieć.

Wysiłki uczniów zostały hojnie wynagrodzone.  Staraniami  dyrektor Lidii Kurzawy – Pabin udało się pozyskać środki na nagrody, które ufundowane zostały przez Fundację ENEA S.A. – takiej obfitości nikt się nie spodziewał. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, których zaangażowanie i wysiłek uświetniły tę, jakże ważną dla szkoły imprezę. W tym gronie oprócz nauczycieli i sponsorów jak zwykle znaleźli się rodzice, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji i pięknych strojów dla aktorów. Ich wsparcie było nieocenione. Udany występ młodych aktorów, wysiłek organizatorów i uśmiech zwycięzców poszczególnych konkursów były zasłużonym wyrazem hołdu złożonym naszemu patronowi.

Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…
Matura z języka angielskiego to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu ucznia, który otwiera drzwi do dalszej edukacji lub kariery zawodowej.