Przejdź do głównej treści

Otrzęsiny w obornickim LO

| Przemek Szrama | Edukacja

Dzisiaj w obornickim LO odbyły się coroczne tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych potocznie zwane "Dniem Kota" przygotowane przez uczniów klasy II i III.

W tym roku motywem przewodnim  była podróż w czasie.

Klasy wraz ze swoimi nowymi wychowawcami w ramach zabawy i przede wszystkim wspólnej integracji, bo taki jest cel tej imprezy, przebrali się za przedstawicieli:

-przyszłości,

-antyku,

-lat '80

-średniowiecza.

Nowy samorząd uczniowski, którego od teraz przewodniczącym jest Aleksander Roszkiewicz przygotował szereg zabawnych konkurencji. Były to m.in: utrzymanie się jak największą ilością osób na przyrządzie gimnastycznym tzw. koniu, picie mleka i zlizanie bitej śmietany z talerza na czas, zaprezentowanie wylosowanych tańców oraz wiele innych.

Ostatecznie zwyciężyła klasa IB o profilu mat.-fiz. co jest swojego rodzaju tradycją w ogólniaku. Nagrodą dla triumfatorów był zestaw pączków ufundowany przez piekarnię Chudziccy, pamiątkowe dyplomy oraz jeden dzień wolny od niezapowiedzianych form sprawdzania wiedzy dla całej klasy. Na koniec imprezy wszyscy zgromadzeni powtarzali słowa zabawnej przysięgi, po której oficjalnie stali się uczniami LO.

Przy okazji dzisiejszego dnia swoje urodziny obchodził wychowawca jednej z klas prof. Paweł Bździak, o którym rzecz jasna nie zapomniały jego "robaczki", składając mu najserdeczniejsze życzenia.

1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…