Przejdź do głównej treści

Uczą się tego, na co mają ochotę

| e-szkoła | Edukacja

Uczą się tego, na co mają ochotęW ubiegłym roku czarowali, robili budki dla psów oraz zastanawiali się, ile można się uczyć. W II edycji „eSzkoły” gimnazjaliści i licealiści z powiatu obornickiego także nie próżnują. Tworzą albumy, badają jakość gleby i podążają śladami historii. Sprawdźcie, czy w tym roku, nasi uczniowie mają szansę na zdobycie cennych nagród w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska”.

Na początek przypomnijmy zasady konkursu. W projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska” bierze udział 105 szkół z całego województwa. Gimnazjaliści i licealiści uczą się metodą projektów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu – tabletów, laptopów i tablic interaktywnych.

Jak to wygląda w praktyce? W każdej szkole nad projektami pracują trzy zespoły pod czujnym okiem nauczyciela – opiekuna. Uczniowie zamiast siedzieć w ławkach i uczyć się matematyki czy przedmiotów przyrodniczych z książek i zeszytów, sami proponują tematy projektów, które realizować będą do końca czerwca na zajęciach pozalekcyjnych, pod okiem swoich nauczycieli oraz z pomocą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. „eSzkoła” prowadzona jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, odpowiedzialną m.in. za instalowanie bezprzewodowego Internetu w każdej ze szkół oraz z UAM – partnerem naukowym. Fundusze na realizację inicjatywy pochodzą w części ze środków Unii Europejskiej.

Z powiatu obornickiego w projekcie biorą udział Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole, Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie oraz Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Obornikach.

1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…