Skip to main content


Szkoła do hymnu w Maniewie

| oborniki.pl | Edukacja

W piątek, 10 listopada dzieci, młodzież i pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maniewie po raz kolejny przystąpili do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

O 11.11 wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystość odbyła się w holu placówki, a wspólne śpiewanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, to już tradycja Szkoły im. Orła Białego w Maniewie. 

 

Nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie, Marek Kasprzak, został laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego „Sztafeta pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”.
Sala konferencyjna Centrum Rekreacji Oborniki była miejscem zmagań młodych szachistów z gminy Oborniki.
Od 8 do 15 maja 2024 roku, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało po raz dwudziesty pierwszy Tydzień Bibliotek. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie” i miała na celu promowanie czytelnictwa i bibliotek, podkreślanie ich roli w poprawie jakości życ...
Aleksandra Abraham z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie zajęła 4 miejsce w finale Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.
Zakaz zadawania prac domowych nie wzbudził entuzjazmu ani wśród nauczycieli, ani wśród uczniów. Jak podaje portal Prawo.pl, nauczyciele zwracają uwagę na bałagan przy wprowadzaniu zmian, np. wątpliwości czy rozporządzenie obowiązuje w szkołach niepublicznych. Uczniowie zaś liczyli, że zadania dom...
Praca Agnieszki Kasprzak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zdobyła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Ministerstwo Oświaty i Archiwa Państwowe. Uczennica rożnowskiej szkoły przedstawiła historię swojej prababci, która w czasie wojny ukrywała Żydów.
Liczne organizacje i instytucje zapraszają do skorzystania z ofert aktywnego spędzenia ferii zimowych. Co można robić w Obornikach?