Skip to main content

Zmiany w ZSP w Rożnowie

| Marcin | Edukacja
foto: facebook.com/zsproznowo/
foto: facebook.com/zsproznowo/

W konsekwencji sytuacji, która miała miejsce w ZSP w Rożnowie, Burmistrz Obornik dokonał zmian na stanowisku dyrektora szkoły w Rożnowie.

Pełnienie obowiązków dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie, w dniu 6 listopada powierzono pani Aleksandrze Kulupie. Jest to w opinii Burmistrza doświadczona nauczycielka. Pracowała dotąd w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza, zasiadała też w Radzie Miejskiej w Obornikach, będąc członkinią Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.    

"Podjęte działania są wynikiem niezwykle trudnej sytuacji, jaka miała miejsce w rożnowskiej szkole. Pani Aleksandra Kulupa rozpoczyna pełnienie obowiązków już od dziś. Głęboko wierzę, że najbliższy czas pozwoli na uspokojenie sytuacji i powrót do pracy placówki bez złożonych sporów i niedomówień – podkreśla Burmistrz Obornik. Jednocześnie bardzo proszę o zaprzestanie hejtu, który zdominował dotychczasową dyskusję. Pozwólmy uczniom zdobywać wiedzę i poznawać świat w atmosferze szacunku i tak potrzebnego nam wszystkim spokoju. Teraz zarówno dla nas, jak i kadry nauczycielskiej z dyrektor Aleksandrą Kulupą na czele, najważniejsze jest dobro dzieci i zapewnienie wszystkim poczucia bezpieczeństwa, w tym opieki obornickich psychologów" – skomentował burmistrz Tomasz Szrama

Przed pełniącą obowiązki Panią Dyrektor jest ogromne wyzwanie. Wokół sprawy nagromadziły się ogromne emocje, nie tylko w środowisku szkolnym, ale w całej lokalnej społeczności.

W dniu 9 listopada na profilu społecznościowym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie opublikowano list otwarty:

"LIST OTWARTY PRACOWNIKÓW ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO

Szanowni Państwo,

Pracownicy ZSP w Rożnowie w liście otwartym wyrażają swój sprzeciw wobec niesprawiedliwych działań, na które w ostatnim okresie jesteśmy jako społeczność szkolna narażeni.

Grono Pedagogiczne konsekwentnie podejmuje szereg działań mających na celu uświadomienie wychowankom, jak ogromną szkodliwość niesie za sobą stosowanie mowy nienawiści i jakie mogą pojawić się konsekwencje jej użycia w stosunku do drugiego człowieka. Tym bardziej bulwersuje nas i krzywdzi narracja w sieci i mediach opiniotwórczych skierowana w ostatnich dniach pod adresem naszej szkoły.

Wspólnym głosem przeciwstawiamy się szarganiu naszego dobrego imienia i podważaniu autorytetu, który sukcesywnie od wielu lat budujemy w codziennych kontaktach z Uczniami i ich Rodzinami.

W tych staraniach nieocenione wsparcie dostajemy od Pani Dyrektor Grażyny Przybył. To wyjątkowa osoba, która zawsze jest gotowa na konstruktywny dialog i rozmowę opartą na racjonalnych argumentach.

Nieczęsto spotyka się w życiu ludzi o tak ogromnym sercu, empatii, tolerancji i życzliwości. Nieustannie dokłada wszelkich starań, aby każdy w szkole czuł się bezpieczny i wysłuchany. Jest fundamentem pozytywnych relacji w środowisku szkolnym. Drzwi do gabinetu Pani Dyrektor są zawsze otwarte i zachęcają do kontaktu. Dlatego szczególnie ubolewamy, że stała się celem ataku. W mediach pokazano nieprawdziwy obraz Pani Dyrektor, a jej wypowiedzi zostały zmanipulowane.

Apelujemy o zaprzestanie wszelkich działań, które krzywdzą tę wyjątkową osobę, jak i całą społeczność szkolną. Jesteśmy wstrząśnięci, że w tej całej sytuacji zapomina się o dzieciach - naszych uczniach - na które ten hejt nie pozostaje bez wpływu. Pamiętajmy, że dzieci czerpią najwięcej z obserwacji zachowania dorosłych.

Z wyrazami szacunku
Pracownicy Zespołu Szklono – Przedszkolnego
w Rożnowie"

 

Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej w SP4 w Obornikach (foto)

Anatola Kubowicz i Zuzanna Wilk zdobyły pierwsze miejsca w Gminnym Konkursie Poezji Patriotycznej. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

Szkoła do hymnu w Maniewie

W piątek, 10 listopada dzieci, młodzież i pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maniewie po raz kolejny przystąpili do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów naszego powiatu

Aleksandra Abraham, Amelia Cieślik, Liliana Lipkowska i Jakub Majik otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

III Kongres Samorządów Uczniowskich Gminy Oborniki

29 października rozpoczyna się III Kongres Samorządów Uczniowskich Gminy Oborniki, spotkanie młodzieży potrwa do 31 października.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Obornicki spotkali się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach.

Zachęcamy uczniów do wypełnienia ankiety

Zachęcamy do udziału w ankiecie dotyczączej przestrzegania praw ucznia w szkołach na terenie Gminy Oborniki, jej inicjatorem jest Rzecznik Praw Ucznia Gminy Oborniki.

Budziszewko. Najlepsi byli uczniowie z Parkowa

Budziszewko było gospodarzem piłkarskiego turnieju dla dzieci szkolnych. Odbył sie on 22 września na tamtejszym boisku.