fbpx

Rok szkolny 2023/24 – w co zaopatrzyć dziecko?

Do 1 września pozostał już mniej niż miesiąc. Oznacza to, że czas zacząć kompletować wyprawkę szkolną dla dziecka. Oprócz różnych podręczników obejmuje ona także przybory szkolne, których liczba potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. W poniższym artykule postanowiliśmy, więc stworzyć listę najpotrzebniejszych rzeczy, które obowiązkowo powinny znaleźć się w szkolnym plecaku każdego ucznia.

Jaki plecak wybrać?

Zaczynając kompletowanie wyprawki szkolnej na nowy rok, trzeba zacząć od zakupu absolutnej podstawy, czyli plecaka. Czym powinien się on charakteryzować? Głównym kryterium wyboru powinna być wygoda. Dobrze, aby dziecko miało możliwość przymierzenia go przed zakupem. Powinien on dobrze leżeć na plecach oraz posiadać regulowane ramiączka, które pozwolą na dostosowanie ich do preferencji malucha.

Bardzo istotne jest także dopasowanie wielkości tornistra do potrzeb dziecka. Tutaj warto się zastanowić, jak dużo książek i przyborów będzie potrzebne. Najlepszym wyjściem jest postawić na praktyczność i dopasować plecak do zapotrzebowania. Dopiero jak te kryteria będą spełnione, można przejść do najprzyjemniejszej części wyboru plecaka - wzoru. A tych sklepy oferują co niemiara!

Co powinno znaleźć się w piórniku?

Jednym z najważniejszych akcesoriów w plecaku jest piórnik. Sklepy papiernicze oferują go w różnych wersjach - głębokiej lub podzielonej na kieszonki. Bez względu na to, na jaki model zdecyduje się maluch, kluczowe jest, jakie przybory szkolne się w nim znajdą. Podstawę stanowią akcesoria do pisania. Warto wyposażyć dziecko w kilka długopisów oraz ołówków, które pozwolą na swobodne tworzenie notatek.

Jeżeli mamy ołówek, to musimy także mieć temperówkę i gumkę. Bez nich wyposażenie nie będzie kompletne. Co jeszcze dziecko powinno posiadać w piórniku? Większość modeli oferuje specjalne miejsce na kredki. Mogą się one przydać podczas lekcji plastyki. Aby poradzić sobie z błędami ortograficznymi, warto zaopatrzyć się także w korektor, który pomoże wymazać zbędne zdania.

Jakie artykuły papiernicze wybrać?

Bardzo ważne miejsce wśród przyborów szkolnych zajmują różnego rodzaju artykuły papiernicze. Najważniejsze z nich są oczywiście zeszyty. Będą one zapewne potrzebne w dosyć dużej liczbie, a ich rodzaj zależy od konkretnego przedmiotu. Na matematyce obowiązkowe są zeszyty w kratkę. Nauczyciele języka polskiego wymagają natomiast zeszytów w linie.

Dziecko warto także przygotować pod kątem zajęć plastycznych. Już przed początkiem roku szkolnego warto zakupić blok rysunkowy w formacie A4. Jest to najczęściej wykorzystywany model. Często wykorzystywane są także kolorowe bloki techniczne. Wśród innych potrzebnych akcesoriów plastycznych można wymienić m.in. kredki pastelowe lub farby.