Przejdź do głównej treści

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

| Edukacja

Idea utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku była marzeniem kilkuosobowej grupy przyzwyczajonych do aktywności społecznej osób. Inauguracja drugiego roku działalności jest dowodem na celowość tego przedsięwzięcia.

W minionym roku akademickim w zajęciach UTW uczestniczyło około 200 osób, można powiedzieć, że UTW dobrze wywiązuje się ze swojej roli.

Życie na emeryturze dla wielu osób oznacza nudę, samotność, brak zrozumienia. Spotkania i zajęcia w ramach uniwersytetu pozwalają nie tylko powiększyć zasób wiedzy, ale przede wszystkim są dobrym pomysłem na własną emeryturę. Zamiast oglądania się wstecz i utyskiwania można śmiało cieszyć się wolnym czasem, realizować swoje marzenia, uczestniczyć w podróżach i wyprawach oraz rozwijać swoje talenty.

Dynamiczny rozwój techniki, informatyzacja życia codziennego powoduje bardzo często, że osoby, które przestały już być czynne zawodowo czują się nieswojo w zmieniającym się świecie. Tak nie musi być. Warto skorzystać z oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia rozpoczynają się już niebawem.

Aby uczestniczyć w zajęciach wystarczy zgłosić się do biura UTW zlokalizowanego w budynku Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika. Koszt przystąpienia to 10 zł. wpisowego i 50 zł. – opłata za cały rok. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie http://www.utw.oborniki.pl.

Inaugurację urozmaicił Bogdan Andrzej Jeran wykładem O walorach przyrodniczo – krajobrazowych powiatu obornickiego, wystąpili również Brass Band Oborniki oraz Chór Kameralny „Con Brio”.

1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…