Przejdź do głównej treści

Rozbudowa Zespołu Szkół w Obornikach przebiega zgodnie z harmonogramem (foto)

| Łukasz | Edukacja

Od kilku miesięcy trwają intensywne prace, związane z rozbudową Zespołu Szkół im. Gen. T. Kutrzeby w Obornikach. W piątek postępy w realizacji inwestycji sprawdzali Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Ilski oraz Radni Powiatowi – Katarzyna Woźniak i Anna Biedna.

– Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Choć branża budowlana w ostatnim czasie miewa problemy związane m.in. z dostępnością materiałów czy nagłym wzrostem ich ceny, Wykonawca odpowiedzialny za rozbudowę obornickiego Zespołu Szkół nie ma żadnych opóźnień – mówi Starosta Obornicki, Zofia Kotecka.

Zgodnie z umową, prace mają zakończyć się do sierpnia, aby w przyszłym roku szkolnym młodzież mogła już korzystać z nowego, dwukondygnacyjnego budynku. W nowej części szkoły znajdować się będą m.in.: pracownia robót murarskich, tynkarskich i zbrojarsko-betoniarskich z 6 stanowiskami egzaminacyjnymi, szatnią i magazynem sprzętowo-materiałowym dla techników budownictwa; pracownia kosztorysowania i projektowania dla techników budownictwa; symulacyjna pracownia dla techników ekonomistów; symulacyjna pracownia dla techników handlowców; specjalistyczna pracownia językowa; pracownia komputerowa dla techników informatyków.

Powiat Obornicki na rozbudowę infrastruktury edukacyjno-dydaktycznej Zespołu Szkół im. Gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 4.264.473,33 zł.

Foto, źródło: powiatobornicki.pl

1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…