Przejdź do głównej treści

Studenci z naszego Powiatu budują roboty.

| MP | Edukacja

23 maja, na Politechnice Poznańskiej w budynku Centrum Wykładowego i Biblioteki Technicznej odbyły się zawody robotów typu line follower.

Impreza ta zorganizowana przez studentów II roku Informatyki z wydziału Informatyki była zwieńczeniem projektu jaki wykonywali w ramach laboratorium Architektury Systemów Komputerowych. Studenci pod okiem dr inż. R. Klausa przygotowali roboty, które wzięły udział w zawodach.

Studenci Politechniki z naszego powiatu również skonstruowali robota i wzięli udział w zawodach. Marcelina Dobra, Adam Butkiewicz z Obornik i Maciej Czarnecki z Rogoźna. Projekt ten był podsumowaniem II roku na wydziale Informatycznym.

Line followery są robotami, których głównym zadaniem jest podążanie po wcześniej wyznaczonej trasie – widocznej bądź nie. Ma to szerokie zastosowanie w pracach nad zautomatyzowaniem samochodów, które w niedalekiej przyszłości miałyby jeździć po drogach jedynie przy niewielkiej ingerencji człowieka.

Do obejrzenia zmagań robotów zostali zaproszeni licealiści. Studenci poprowadzili dla nich wykłady o tym jak zbudować robota od podstaw i udowodnili, że studia techniczne nie są taki straszne jak im się wydaje.Po zwiedzeniu szkoły byli pełni podziwu i zgodnie powtarzali, że swoją naukę chcą kontynuować właśnie tam.

My również zachęcamy maturzystów do rozważań nad dalszą edukacją a studentom z Powiatu Obornickiego gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.

1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…