Szkoły powiatowe z nowymi laptopami (foto)

Kolejne laptopy trafiły do szkół w powiecie obornickim.

Starosta Zofia Kotecka oraz Wicestarosta Waldemar Cyranek przekazali dyrektorom szkół powiatowych laptopy, które zagwarantują uczniom i nauczycielom możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w ramach zdalnej edukacji.

Sprzęt został zakupiony dzięki dofinansowaniu, jakie uzyskał Powiat Obornicki w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Środki przyznane obornickiemu samorządowi to 77 047,20 zł, co stanowi 100 proc. kosztów projektu.

W przekazaniu komputerów dla Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach, Zespołu Szkół im. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach, Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu – Piotr Neter i Andrzej Ilski, oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anna Nowicka i radny Mariusz Drewicz.

Projekt „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” jest realizowany w ramach Programu Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, działanie 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Źródło: Powiat Obornicki

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież