Komputery trafiły do obornickich szkół (foto)

Pandemia koronawirusa przewróciła dotychczasowy świat do góry nogami. Zmiany nie ominęły szkół. Placówki zostały zamknięte, a uczniowie tradycyjny system edukacji zamienili na naukę zdalną.

Niestety taka edukacja jest szalenie trudna w przypadku braku dostępu do komputera, czy internetu. Uczniowie  pozbawieni sprzętu otrzymywali treści edukacyjne w formie papierowej. Ta formuła wykluczała jednak możliwość choć wirtualnego spotkania z nauczycielem, czy rówieśnikami. Pozbawiała też ucznia dostępu do nowoczesnych form edukacji internetowej – filmów, gier edukacyjnych, elektronicznych podręczników i szkolnych lektur – z powodzeniem wykorzystywanych przez nauczycieli.

Na szczęście problem został szybko dostrzeżony Gmina Oborniki, od razu rozdysponowała wśród uczniów szkół 29 komputerów. Niedługo potem Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło program pomocy dla samorządów w zakupie sprzętu, z którego mogliby korzystać w czasie nauki online najbardziej potrzebujący.

Gmina Oborniki natychmiast wystąpiła o dofinansowanie przyznawane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. Ze środków ministerstwa zakupiono 40 komputerów, a dodatkowo gmina z własnego budżetu doposażyła wszystkie komputery w Internet.

Pierwsze komputery z rąk dyrektorów placówek oświatowych trafiły do zgłaszających zapotrzebowanie dzieci już 3 kwietnia.

13 maja, przekazano kolejną partię sprzętu. Komputery przekazał osobiście Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

W sumie do obornickich szkół trafiło 69 komputerów.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież