Z Objezierza pojechali do Hannoweru

Uczniowe objezierskiej szkoły zwiedzili w Hanowerze światową wystawę techniki rolniczej.

W dniach 12- 13 listopada 2019 r. uczniowie Technikum Rolniczego i Szkoły Branżowej z Zespołu Szkół w Objezierzu pod opieką nauczycieli: Krzysztofa Filipowiaka, Jana Napierały i Adama Malińskiego zwiedzili światową wystawę techniki rolniczej Agritechnica w Hanowerze. Mieście położonym pomiędzy Luneburgiem a Luchowem. Gospodarstwo ekologiczne (47 ha) Hendricka Harwege certyfikowane przez DEMETER, hodujące kury nioski w mobilnym kurniku, bydło rzeźne, drób oraz produkujące warzywa i zboża.

Uczniowie zwiedzili szkołę partnerską Berufsbildende Schulen w Luchow, gdzie gości z Objezierza powitał przedstawiciel Starostwa Luchow- Dannenberg, Carola Ebeling- zastępca dyrektora BBS, Jurgen Sprockhoff oraz Otto Schiewe. O akcenty polskie zatroszczyła się emerytowana nauczycielka Aldona Banik. Młodzież z dumą trzymała biało – czerwone chorągiewki i narodową flagę. Również  gospodarze podkreślili międzynarodowy charakter spotkania przygotowując tekst powitalny w języku polskim.

Wspólny obiad zakończył bogaty program wyjazdu studyjnego do Dolnej Saksonii i partnerskiego powiatu Luchow- Dannenberg.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież