Zbierają na stojaki do rowerów

Rada Rodziców w Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach zbiera środki na stojaki do rowerów.

Rada Rodziców działająca w SP3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach znana jest z kreatywności. Współpracę z Radą Nauczycieli chwali sdobie dyrektor szkoły, Lidia Polcyn: "To wspaniała grupa osób. Pełna pomysłów i chętna do pomocy. Życzę każdemu takiej rady."

W ostatnim czasie pojawiła się nowa inicjatywa. Rada Rodziców zbiera środki na zakup stojaków do rowerów. Na portalu zrzutka.pl udało się już zebrać około 20% kwoty.

"W okresie letnio-wiosennym około 100 uczniów dojeżdża do szkoły rowerami, przypinając je do drzew, płotów i okolicznych barierek. Stojaki lub wiata na rowery umożliwiłaby dzieciom sprawniejsze i bardziej uporządkowane parkowanie swoich pojazdów. Rozwijając ekologiczną świadomość dzieci i młodzieży zachęcamy do poruszania się rowerami jako środkami komunikacji i w tym celu chcemy zapewnić, dzięki Państwa pomocy, właściwy i najbardziej wygodny sposób pozostawiania pojazdówm przy szkole. Dziękujemy za okazane wsparcie."

Gmina Oborniki przygotowuje się do przebudowy placu przed budynkiem placówki przy ul. Czarnkowskiej. Wkrótce m.in. zostaną przycięta drzewa. Na nowych chodnikach na pewno świetnie będa prezentowały się stojaki rowerowe.

Propagowanie dojazdu do szkoły rowerem oraz ułatwienie ich bezpiecznego pozostawienie na czas lekcji to bardzo cenna inicjatywa. Zachęcamy wszystkie szkoły do podobnych działań. Oborniki w godzinach rannych, przed rozpoczęciem zajęć szkolnych zakorkowane są autami rodziców, którzy spełniając swój obowiązek podwożą swoje pociechy do szkoły. Kochani rodzice - spróbujcie zachęcić dzieci do jazdy rowerem.

Zachęcamy do uczestnictwa w zrzutce, która opublikowana jest pod adresem: https://zrzutka.pl/84pfzx

 

foto: https://zrzutka.pl/

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież