Zyta Czechowska Nauczycielem Roku 2019

Zyta Czechowska została wybrana Nauczycielem Roku 2019.

We wtorek 8 października w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala. Podczas imprezy wręczono tytuł Nauczyciela Roku 2019. W tym roku to niezwykłe wyróżnienie trafiło w ręce Zyty Czechowskiej. Mieszkanka Bogdanowa jest nauczycielem w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. W swoim dorobku ma już kilka nagród za swoją pracę.

Pasja to jest to, co najważniejsze w zawodzie nauczyciela, ale też wsparcie najbliższych, które ja mam – powiedziała Zyta Czechowska po odebraniu nagrody. Nasza praca wymaga pokory, zaangażowania. Trzeba być szczerym, prawdziwym, sprawiedliwym, bo nasi uczniowie, uczniowie szkoły specjalnej w lot innego nauczyciela wyeliminują. Tylko pokora doprowadziła mnie do tego miejsca.

Kandydatów na Nauczyciela Roku zgłaszają uczniowie, rodzice, dyrektorzy, samorządy, organizacje społeczne oraz nauczyciele. Zgloszeni są poddani ocenie nie tylko za wyniki nauczania, ale również za pozytywny wpływ wywierany na środowisko. Osattecznego wyboru dokonuje jury, w skład którego wchodzą przedstawicieli MEN, Głosu Nauczycielskiego oraz ekspertów oświaty.

W 2017 roku, w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej,  wychowawczej  i opiekuńczej Zyta Czechowska otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Rok później została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu ogłoszonego przez Komisję Europejską.

Fot.: Zyta Czechowska w Brukseli w 2018 roku.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież