Zainaugurowali IX rok Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Słuchacze obornickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainagurowali kolejny rok.

Obornicki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął dziewiąty rok swojej działalności. We wtorkowe popołudnie, 1 października w sali Obornickiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta inauguracja, z udziałem wykładowców, studentów i sympatyków, a także zaproszonych gości – parlamentarzystów i samorządowców.

 

Przemówienie inauguracyjne wygłosił tradycyjnie prezes UTW Edward Mączyński, który wyjaśnił kulturowe znaczenia liczby dziewięć. Nie brakowało ciepłych życzeń i tradycyjnego „Gaude Mater”, ale i chwili zadumy, która towarzyszyła wspomnieniu jednego z założycieli uniwersytetu – Jana Ławickiego.

 

Podczas spotkania przeprowadzono również immatrykulację nowych osób, które w tym roku dołączyły do studenckiej braci naszego UTW.

 

Pierwszy wykład wygłosił profesor z białostockiego uniwersyt.

oborniki.pl

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież