Objezierze w Helmstedt (foto)

6 – 8 września grupa uczennic z Technikum Żywienia z klasy policyjnej wraz z opiekunem Adamem Malińskim przebywała w dawnym mieście granicznym pomiędzy historycznym już NRD a RFN.

 

Młodzież z Objezierza  przywitała w Helmstedt piękna słoneczna pogoda, gościnność gospodarzy, miła atmosfera i przyjaciele szkoły : dr Maria Werthan, Bernd Bruno Meyer i Bernd Bruno Baumbach.

 

Podczas weekendu zwiedzono m.in. szkołę Unesco Gymnasium am Botschenberg,  poznano zabytkowe miasto,  uczestniczono w warsztatach naukowych workshop pracując metodą projektową. Prezentacja wymian młodzieżowych na przykładzie Objezierza, Rogoźna, Wustrow, (film o projekcie – letnim obozie MDP Kłodawa  i Jugend FW Oschatz) wzbudziła zachwyt i zainteresowanie międzynarodowej publiczności. 

 

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Jochena Krehnke wybitnego i zasłużonego koordynatora wymian młodzieżowych pomiędzy Wielkopolską  a Dolną Saksonią.

 

Wyjazd ten był nagrodą za wzorowe zachowanie i bardzo dobre oceny z języków obcych i ma być bodźcem do dalszej intensywnej nauki.

 

Grupie z Objezierza towarzyszyły dwie absolwentki LO w Obornikach Magdalena Olejniczak i Laura Zastróżna.

Adam Malinski mit Teilnehmerinnen aus Oborniki und Objezierze sowie Bernd Bruno Baumbach

Vortrag von Bernd Bruno Meyer li. und Adam Malinski re. und Technik Magdalena Olejniczak

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież