Meble z Niemiec dla obornickich szkół (foto)

Obornickie szkoły wzbogacą się o 100 ławek i 60 krzeseł dzięki Stowarzyszeniu Partnerstw Międzynarodowych w Luneburgu.

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego 2018/19  Christa Kruger ze Stowarzyszenia Partnerstw Międzynarodowych w Luneburgu przesłała zapytanie do autora notatki: czy przydadzą się szkolne stoliki i krzesła dla uczniów młodszych klas I- III. Pytanie to skierowano do Centrum Usług Wspólnych w Urzędzie Miejskim w Obornikach. Dyrektor Centrum Krzysztof Hetmański wyraził zainteresowanie przejęciem tych mebli dla szkół naszej gminy. Koordynację i łączność po stronie niemieckiej przejęła Gisela Gliesche – Przewodnicząca Stowarzyszenia  Partnerstw Międzynarodowych w Luneburgu,  gmina Oborniki zapewniła odpowiedni transport.

W upalny, poniedziałkowy poranek, 1 lipca  grupa wolontariuszy-seniorów: Gisela i Gummar Gliesche, Christa i Hans Kruger, Jurgen Stern, woźny szkoły Grundschule Haudorf  w gminie Bardowick –  Grutzmacher oraz dyrektorka szkoły Guenther Bethge  przy wsparciu polskiego kierowcy przygotowała transport 100 stolików i 60 krzeseł.

W imieniu Gminy Oborniki serdecznie dziękuję stronie niemieckiej za te wszystkie meble - mówi Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Krzysztof Hetmański. Każdy stolik, każde krzesło są w szkolnictwie ważne i przydatne. Dlatego też osobne podziękowania za wkład w organizację tej akcji składam na ręce Pana Adama Malińskiego.

Meble dotarły już do Obornik. Złożone zostały w Szkole Podstawowej nr 2. Krzesła i stoliki trafią właśnie do tej placówki, jak i też do Zespołu Szkół w Objezierzu.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież