Kontynuacja protestu nauczycieli

Nauczyciele wrócili do pracy zawieszając największy od 26 lat strajk w oświacie. Zawieszenie to jednak tylko zmiana formy protestu.

ZNP rekomenduje pedagogom prowadzenie strajku włoskiego, który dla uczniów i szkół oznacza odwołanie wszystkich dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, które do tej pory nauczyciele prowadzili poza pensum i zadaniami zleconymi przez dyrektorów.

W szkołach mają zostać zawieszone konsultacje dla uczniów, warsztaty i dodatkowe wyjazdy szkolne. Pedagodzy nie będą przygotowywali własnym sumptem dodatkowych materiałów, planszy poglądowych czy ćwiczeń. Będą korzystać jedynie z pomocy naukowych dostarczonych przez szkołę.

Wywiadówki i dyżury mają odbywać się tylko w godzinach pracy, nie jak do tej pory kosztem wolnego czasu nauczycieli w godzinach popołudniowych czy wieczornych.

Jak duża będzie skala strajku włoskiego w naszym powiecie na razie trudno powiedzieć. Nauczyciele zdają sobie sprawę, że takie działanie musi wymagać kolektywnej decyzji, na pewno taka forma protestu pozwoli na przeprowadzenie matur i klasyfikacji. Trudno jest również odwołać wycieczki, na które wpłacono już zaliczki.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież