Uczniowie do nauczycieli: Gratulujemy Wam odwagi, ...

Zarząd Główny ZNP 12.09.2019 podjął uchwałę o dalszym kontynuowaniu strajku w formie sporu zbiorowego, tak więc jutro będzie szósty dzień strajku.

Jak informuje ZNP, zgodnie z treścią art. 18 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych udział każdego pracownika w strajku jest dobrowolny. Oznacza to, że po stronie pracownika leży decyzja w sprawie przystąpienia do strajku albo podjęcia pracy – może to uczynić w każdej chwili. Jednak bardzo istotne jest to, że nie jest zgodne z przepisami ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych zarówno wywieranie presji, czy zmuszanie strajkujących do podjęcia pracy, jak i podejmowanie takich działań w stosunku do osób pracujących w celu przystąpienia przez nich do strajku. Jest to bardzo istotne, ponieważ w najbliższych dniach nauczyciele będą musieli podjąć decyzję o wystawieniu ocen dla maturzystów.

Zarząd Główny ZNP wystosował również wniosek do Premiera Rządu o podjęcie rozmów, jak wiemy z ogólnopolskich doniesień na rozmowy nie zanosi się. Za to w wielu miastach krystalizuje się ruch wspierający nauczycieli w ich walce. W minionym tygodniu  doszło do wielu manifestacji np. w Poznaniu. Teraz coraz głośniej słychać o kolejnych akcjach wspierających nauczycieli. Powołano specjalny fundusz wspierający nauczycieli. Na jednym z profili społecznościowych wspierających strajk młodzież pisze:

 

„… Dzisiaj waży się Wasza przyszłość. Dzisiaj to Wy jesteście tymi, którzy stoją w obliczu testu – testu wytrwałości. Gratulujemy Wam odwagi, do walki o to, co od lat się Wam należy.

Nie mamy do Was żalu, gdyż gdyby nie Wy, nie mielibyśmy szans być tam, gdzie jesteśmy dzisiaj.

Wierzymy, że trwając w strajku i nie poddając się, wywalczycie sobie lepszą przyszłość, którą nam od lat dajecie.

Dziękujemy Wam za cały czas, siły, pot i łzy, które nam poświęciliście. Nie dawajcie za wygraną, nie poddawajcie się, nie martwcie się o nas, bo dzisiaj to o Was toczy się walka.

Wspieramy, pozdrawiamy, gratulujemy,

Wasi maturzyści, Wasi uczniowie, Wasi podopieczni” 

 źródło: https://www.facebook.com/NIEdlachaosuwszkole

W minionym tygodniu wszystkie publiczne szkoły i przedszkola w Powiecie Obornickim przystąpiły do strajku. We wszystkich gimnazjach odbyły się z mniejszymi lub większymi problemami egzaminy gimnazjalne. Nowy tydzień to nowe wyzwania. Z zapowiedzi dyrekcji szkół wiemy, że egzaminy ósmoklasisty odbędą się. Dyrektorzy informują na bieżąco uczniów i rodziców. Problemem może być klasyfikowanie uczniów klas maturalnych. Wszystko okaże się w najbliższych dniach. 

Warto przypomnieć, że obecne strajki są największym protestem od 1993 roku, gdy to bezterminowy strajk ogłosiła wówczas Solidarność 4 maja, tuż przed maturami. Nie było wówczas egzaminów w gimnazjach i podstawówkach, matury przesunięto z 11 na 19 maja.

 

 

Komentarze  

#3 Hilary 2019-04-16 17:46
Ty sobie pojedziesz do Turcji a ja będę w domu siedział bo moja mama musi być na urlopie żeby mnie pilnować chociaż miała wziąć urlop w lipcu. Ale to dla naszego dobra... patrzysz przez pryzmat swoich rodziców mając gdzieś swoje koleżanki i kolegów.
Cytować
-1 #2 Anika 2019-04-14 18:29
A moi rodzice oboje są nauczycielami. Więc mój kochany rówieśniku powiedz mi w czym ja mam być gorsza od ciebie. Bo mi nie żal będzie nawet całych wakacji byle by było troszkę lepiej. Bo wytłumacz mi proszę dlaczego nie mogę z rodzicami wyjechać na wakacje do Turcji czy Grecji, dlaczego oni muszą bez przerwy niańczyć takich frustratów jak ty nie mając czasu dla swoich dzieci. Dlaczego bez przerwy wszyscy poniżacie moich rodziców tylko dlatego, że są nauczycielami i chcą godnie żyć. Tobie żal kilku dni wakacji, jesteś żenujący.
Cytować
#1 Hilary 2019-04-14 17:19
Dziękujemy! Jesteśmy z wami! Szczególne gdy we wakacje będziemy odrabiać zajęcia i może będziemy chodzic w soboty do szkoły. Dziękujemy za nerwy czy nasza nauka i przygotowywanie się do matury się opłacało i czy dzieki wam dostaniemy się na studia. Ale robicie to dla naszego dobra:) bo to nam się zmieni stan konta po strajku:) może zaczniecie pracować chociaż po 20h na tydzień? Mama i Tata pracują po 40h i nie narzekają aha i we wakacje tez ciężko pracują. Codziennie się przygotowują do pracy a wy klepiecie co roku to samo ze swoich notatek. Uczeń:)
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież