Skip to main content

Szkoła Tenisa Ziemnego Aka Tenis skończyła 5 lat

| oborniki.pl | Zapowiedzi

Szkoła Tenisa Ziemnego Aka Tenis w Obornikach istnieje już 5 lat. Do akademii napływa coraz więcej osób.

Pomysłodawcą akademii oraz jej głównym mentorem jest Adrian Szymot. Od najmłodszych lat był sympatykiem tego sportu. Grał na lokalnych turniejach, aż przyszedł czas na stworzenie własnej szkoły tenisa ziemnego. Jak wygląda praca w Aka Tenis?

Zajęcia dla dzieci w okresie letnim prowadzone są trzy razy w tygodniu w różnych grupach wiekowych - mówi Adrian Szymot. Zwraca uwagę na terminarz spotkań:  Przebieg zajęć uzależniony jest od ilości dzieci na danym treningu, oraz ich wieku i poziomu zaawansowania. Grupy starsze mają treningi typowo dostosowane pod jeden sport jakim jest tenis, zaś grupa najmłodsza ma jednostki bardzo urozmaicone: jest dużo zabaw, zdrowej rywalizacji zarówno drużynowej jak i indywidualnej, ćwiczenia ogólnorozwojowe jak i te strikte tenisowe.

Dla Szymota cel jest zawsze jasny: Zawsze dbamy, aby w tej najmłodszej grupie na pierwszym miejscu była super atmosfera i dobra zabawa a dopiero na drugim – tenis. Dzieci muszą na takie zajęcia przychodzić z własnej niewymuszonej woli a poprzez aktywność fizyczną spędzać miło czas w gronie kolegów i koleżanek.

W 2023 roku minęło już 5 lat od powstania akademii: Szkoła Tenisa Ziemnego Aka Tenis obchodziła w tym roku rocznicę. Na zegarze wybiło już 5 lat. Przez ten czas przewinęło się ponad 100 osób, zarówno dzieci jak i dorosłych. Z wszystkimi mam jakieś ciekawe historie i doświadczenia. Pierwszą osobą, która u mnie trenowała była Michalina Siejakowska. Tak się złożyło, że została w szkółce aż po dzień dzisiejszy tylko, że już w troszkę innej roli, w której sprawdza się naprawdę wzorowo - wyjaśnia Adrian Szymot.

Aby dołączyć do Aka Tenis wystarczy zadzwonić lub napisać i umówić się na pierwszy trening. Szkółę można znaleźć na facebooku wpisując Szkoła Tenisa Ziemnego Aka Tenis.

Rozpocznij sezon biegowy w Chrustowie!

Rozpoczęły się zapisy do Chrustowskiego Biegu Zimowego. W 2024 będzie to już XV edycja tych zawodów. 

I Świąteczny Zlot Morsów w Rogoźnie! 

Morsowanie dla wielu osób stało się najlepszym sposobem na wzmocnienie i uodpornienie się na wiele chorób. Rogozińskie Morsy spotykają się regularnie, tym razem, wspólnie z OSIR w Rogoźnie zapraszają na I Świąteczny Zlot Morsów w tym mieście, impreza zaplanowana jest na 16 grudnia 2023!

Silesia Świebodzice przyjeżdża do Obornik

Akademia Piłki Ręcznej Gladiator Oborniki podejmuje w sobotę drużynę Silesii Świebodzice.

Piłkarskie ostatki. Sparta, Wełna, LKS i Golnica grają na wyjeździe

Wełna Rogoźno, LKS Lipa i Golnica Ryczywół zagrają mecze wyjazdowe. W roli gości zaprezentuje się również MKS Sparta Oborniki.

Rusza kolejny sezon ligi siatkówki w Rogoźnie

Rogozińska Gminna Liga Piłki Siatkowej zainauguruje w sobotnie popołudnie kolejny sezon.

Obornicki Mikołajkowy Turniej Szachowy już 3 grudnia

W Obornikach zorganizowany zostanie Mikołajkowy Turniej Szachowy. To już długa tradycja.

MKS Sparta zagra w Objezierzu. Nie może skorzystać ze stadionu w Obornikach

MKS Sparta Oborniki zagra w niedzielne południe z Piastem Kobylnica. Mecz rozegrany zostanie w Objezierzu.